Nowy rekord na skoczni w Wiśle Malince

134 m tyle wynosi nowy rekord skoczni w Wiśle - Malince. Nowy rekord skoczni ustanowili Marcin Bachleda i Adam Małysz. Drugiego dnia konkursu Pucharu Kontynentalnego trzy miejsca na podium należą znów do Polaków.

Marcin Bachleda z TS Wisła - Zakopane wygrał drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego skoków narciarskich w Wiśle Malince. 27 letni zawodnik skoczył 132 m w pierwszej serii i 134 m w drugiej pokonując tym samym mistrza -Adama Małysza. Skoczek z Wisły skoczył w pierwszej serii 129,5 m, w drugiej ustanowił nowy rekord skacząc 134 m. Jednak diabełek z Zakopanego nie odpuścił i powtórzył rekord zaraz po skoku Małysza. - Cieszę się, że na własnej skoczni mogę być współrekordzistą, Marcin jest w świetnej formie i życzę mu takich występów w sezonie zimowym - powiedział Adam Małysz, dodając, że dla niego celem są igrzyska olimpijskie.

Ze zwycięstwa cieszył się Marcin Bachleda, który tak jak wczoraj stanął na pierwszym miejscu podium. - Dla mnie ten weekend w Wiśle był bardzo udany. Skoki były bardzo dobre i z tego się bardzo cieszę - stwierdził.

Trzecie miejsce zajął Łukasz Rutkowski, który skoczył 129,5m w pierwszej serii i 133 m w drugiej. Czwarte miejsce - Akseli Kekkonen z Norwegii, kolejne Lukas Mueller i David Zauner z Austrii. Siódme miejsce należy do Rafała Śliża, ósmą lokatę zajął Jakub Kot. Dziewiąte miejsce zajął Jakub Janda z Czech, a najlepszą dziesiątkę zamyka Primoz Pikl ze Słowacji.

Portal OX.PL był patronem medialnym Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Wiśle - Malince.