Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy projekt przebudowy "Wiślanki". ZDW znalazło wykonawcę

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach wyłonił w przetargu firmę, która opracuje projekt przebudowy drogi wojewódzkiej nr 941 między Ustroniem a Wisłą.

- Wyłoniony w przetargu wykonawca zaprojektuje nową drogę pomyślaną jako kontynuacja obwodnicy Ustronia. Będzie ona jednojezdniowa i pobiegnie pomiędzy linią kolejową, a terenami kopalni kruszywa w Ustroniu na długości ok. 1,2 km. Patrząc od Północy, nowy odcinek rozpocznie się od końcowego odcinka istniejącej obwodnicy Ustronia (DW 941, ul. Katowicka II) i biec będzie wzdłuż linii kolejowej w kierunku Wisły Obłaźca. Przed nowym mostem, w rejonie ul. Gahura, nowa droga połączy się z dotychczasowym biegiem DW 941 - wyjaśnia w komunikacie Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Na wykonanie inwestycji trzeba będzie jednak poczekać. Na opracowanie dokumentacji i uzyskanie pozwolenia na rozpoczęcie prac w terenie spółka wybrana przez katowicki zarząd ma czas do końca listopada 2023 roku.KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-04-07 18:36:59
kierowca_bombowca: Moim zdaniem ma to sens, tylko poróbcie zakręty i narysujcie podwójną ciągłą, bo znając ułańską fantazję kierowców na prostce nie można jechać zgodnie z przepisami RD.
2022-04-07 19:54:20
góry: nie zapomnijcie rozdzielić pasów czerwoną kostką tak jak w centrum Wisły, parę razy już się spotkałem z tym że kierowcy nie wiedzą do czego ten pofałdowany z dziurami przy kanałach pas służy bo stają i blokują przejazd jak chcą gdzieś skręcić, a jak będą gdzieś przejścia dla pieszych to proszę znaki o tym informujące zamontować tak jak na przejściu idąc od Gołębiowskiego w stronę Biedronki, ciekawe co za kretyn to postawił na środku chodnika a na kolejnym przejściu już się udało i jest z boku
2022-04-08 13:53:56
Bugs: Tak, tak, zaplanujcie obwodnice i obowiązkowo obok ze dwa markety, a potem namalujcie przejścia dla pieszych, tak z pięć po drodze oczywiście bez sygnalizacji bo taniej żeby ludzie mieli możliwość protestować, że wariaci za szybko jeżdżą. Do Ustronia/Wisły to chyba sami desperaci jeżdżą bo człowiek więcej straci na dojazd/wyjazd jak na pobyt na miejscu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: