Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy program rehabilitacji leczniczej dla niepełnosprawnych

Od pewnego czasu trwa program Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) skierowany do środowiska osób niepełnosprawnych z znacznym stopniem niepełnosprawności (I grupa inwalidzka(. Obecnie NFZ we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) Uruchamia Program „Świadczenia medyczne Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób niepełnosprawnych na 2020 r.” finansowany jest on z Funduszu Solidarnościowego. Jego budżet na 2020 r. to 100 mln zł.

Program jest skierowany dla osób niepełnosprawnych z umiarkowanym lub lekkim stopniem niepełnosprawności na terenie całego kraju. Z programu będzie można skorzystać bez skierowania w konkretnych ośrodkach, które zostaną wybrane w konkursie uruchomionym przez NFZ.

- Fundusz Solidarnościowy temu właśnie służy, żeby przetestować, wdrożyć i sprawdzić te rozwiązania, o których do tej pory osoby niepełnosprawne mogły tylko pomarzyć, takich jak właśnie asystent osobisty czy opieka wytchnieniowa. Musimy pamiętać, że dla bardzo wielu osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu, choć nie tylko, rehabilitacja jest kluczem do normalnego życia. Zabiegi rehabilitacyjne są tym, co pozwoli osobom z tymi niepełnosprawnościami dłużej funkcjonować na rynku pracy, dłużej zachować samodzielność w czynnościach życia codziennego, dłużej być niezależnym, a o to nam przede wszystkim chodzi - żeby osoba niepełnosprawna jako obywatel mogła być niezależnym uczestnikiem życia społecznego samostanowiącym o sobie - powiedział wiceminister Paweł Wdówik, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Na bieżąco będziemy informować na naszym portalu o szczegółach programu rehabilitacji leczniczej dla osób z orzeczeniem o lekkim lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz o tym, jak będzie można z niego skorzystać.

AK, mat. Pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: