Nowy plac zabaw otwarty podczas jubileuszowego pikniku w Dzięgielowie
W sobotę, 30 maja, w Dzięgielowie odbył się jubileuszowy Piknik Rodzinny połączony z uroczystym otwarciem nowego placu zabaw oraz rolkowiska. Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom pozyskanym z programu „Inicjatywa Sołecka” Samorządu Województwa Śląskiego oraz wsparciu finansowemu Gminy Goleszów.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar, wicemarszałek województwa śląskiego Joanna Bojczuk oraz sołtys Dzięgielowa Zbigniew Krzemień. W uroczystości uczestniczyli także radni, mieszkańcy oraz najmłodsi, dla których przygotowano liczne atrakcje. – Plac zabaw w Dzięgielowie to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy, ale również o całych rodzinach, które od momentu zakończenia inwestycji chętnie spędzają tutaj wolny czas. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego projektu. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu możemy dziś oddać do użytku nowoczesną, bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń do zabawy oraz rekreacji – mówiła podczas uroczystego otwarcia Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.
Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkoły, którzy przygotowali program artystyczny nawiązujący do hasła tegorocznej imprezy – „W ogrodzie naszych marzeń”. Nie zabrakło występów tanecznych, scenek kabaretowych oraz tradycyjnego poloneza w wykonaniu ósmoklasistów.
Podczas pikniku wręczono również tytuły „Przyjaciela Szkoły”. Wyróżnienia za wieloletnie wsparcie działalności placówki otrzymali Helena Hajdacz, Gertruda Proksa oraz Jerzy Franek.
red./mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33