Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy plac zabaw otwarty podczas jubileuszowego pikniku w Dzięgielowie

Dzięgielów świętował podwójnie. Podczas jubileuszowej, 20. edycji Pikniku Rodzinnego oficjalnie otwarto nowy plac zabaw i rolkowisko, które już od kilku tygodni służą mieszkańcom.

W sobotę, 30 maja, w Dzięgielowie odbył się jubileuszowy Piknik Rodzinny połączony z uroczystym otwarciem nowego placu zabaw oraz rolkowiska. Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom pozyskanym z programu „Inicjatywa Sołecka” Samorządu Województwa Śląskiego oraz wsparciu finansowemu Gminy Goleszów.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar, wicemarszałek województwa śląskiego Joanna Bojczuk oraz sołtys Dzięgielowa Zbigniew Krzemień. W uroczystości uczestniczyli także radni, mieszkańcy oraz najmłodsi, dla których przygotowano liczne atrakcje. – Plac zabaw w Dzięgielowie to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy, ale również o całych rodzinach, które od momentu zakończenia inwestycji chętnie spędzają tutaj wolny czas. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego projektu. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu możemy dziś oddać do użytku nowoczesną, bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń do zabawy oraz rekreacji – mówiła podczas uroczystego otwarcia Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkoły, którzy przygotowali program artystyczny nawiązujący do hasła tegorocznej imprezy – „W ogrodzie naszych marzeń”. Nie zabrakło występów tanecznych, scenek kabaretowych oraz tradycyjnego poloneza w wykonaniu ósmoklasistów.

Podczas pikniku wręczono również tytuły „Przyjaciela Szkoły”. Wyróżnienia za wieloletnie wsparcie działalności placówki otrzymali Helena Hajdacz, Gertruda Proksa oraz Jerzy Franek.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

19
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2026-06-01 16:38:08
suski: PiS otwierał "ławki patriotyczne". I stawiał tysiące bilbordów w lasach. Tańczył z Rydzykiem w Toruniu i hojnie rozdawał łapówki biskupom. Sprowadzał tony respiratorowego złomu. Maseczki, miliony, prosto na śmietnik. Kradł na potęgę, setki miliardów w błoto. Elektrownia węglowa w Ostrołęce. Stępka pod "prom narodowy". Pamiętamy.
2026-06-01 17:12:44
ondraszek2013: Dzisiaj czarny dzień dla reżimu ! Jeszcze 9 lat...przyzwyczajcie się w KOńcu towarzysze. Was stać tylko na 2 godziny. Słychać wycie- znakomicie ! Au,au,
2026-06-01 21:10:02
suski: Przy okazji, ktoś w końcu wie ile ten ciężki idiota Błaszczak zapłacił w Korei i za co??... w jakiej walucie?... na jaki procent?... Bo to o ciężkie miliardy z naszych kieszeni chodzi, transferowane prosto do kieszeni koreańskich przemysłowców i niemieckich bankierów, i bez wątpienia z dużą złodziejską prowizją dla złodziei od Ziobry i Kaczyńskiego. Ciężki idiota Błaszczak nie wie.
2026-06-01 21:37:10
ondraszek2013: Rząd PiS bez KPO, bez SAFE-Srafe:
2026-06-01 21:38:28
ondraszek2013: Min: kupił F-35, Abramsy, Black Hawki, Himarsy, Chunmoo, Apache, Patrioty ... Rozbudował gospodarkę morską, promy, fregaty Miecznik, Kormoran II
2026-06-01 21:39:47
ondraszek2013: Wybudował zaporę na granicy, zrobił przekop mierzei, wybudował Baltic Pipe, wybudował tunel na Zakopiance, tunel pod Świną..
2026-06-01 21:41:18
ondraszek2013: Dał dzieciom 800+, wyprawkę, bony na wakacje, dał emerytom dodatkową emeryturę. Kwota wolna od podatku 30 tys. zł, podatek z 18% na 12%, bezpłatne leki dla seniorów 65+dla dzieci i młodzieży, system e-recepta, e- skierowanie itd....itd...
2026-06-01 21:42:32
ondraszek2013: 2015-2023 -to najlepsze lata dla Polski, mimo pandemii i wojny !!
2026-06-01 22:15:50
suski: HA HA HA pisdał :D :D :D i wypisdził do Mińska i Budapesztu HA HA HA
2026-06-01 22:20:58
suski: MACIEREWICZA nam dał PiS - nie za darmo, o nie, ciężkie miliony zapłaciliśmy za tego IDIOTĘ i za jego chłopaka Misiewicza, a jeszcze więcej za drugiego idiotę Błaszczaka, po 8 latach rządów PiS z tymi idiotami polska armia W ZANIKU była, a idiotyczne zakupy w Korei musiał finansować rząd KO - taka jest prawda o PiS-burdelu, bandzie idiotów, złodziei i oszustów, tylko takie kategorie tam obecne.
2026-06-01 22:28:28
 Pogromca pogromców i cwaniaczków: Nie da się ukryć. Rząd Donalda Tuska podpisał w trzy dni umowy na 120 miliardów złotych w polskim przemyśle obronnym. To więcej niż PiS w osiem lat. A PiS kupował tylko za granicą za wysokooprocentowane kredyty w obcych bankach. Minister Błaszczak nie ma pojęcia ile zapłacił i za co, na jaki procent. Porażka.
2026-06-01 22:35:01
ondraszek2013: Bonjour ! PO pierwsze idioto zapomniałeś się przelogować z multi- konta :) PO drugie: Skoro jest teraz tak dobrze to dlaczego rezim 13-Grudnia nie realizuje obietnic wyborczych Tffu tfuska
2026-06-02 00:13:53
miriam11: Taaa Wszyscy nam dają, tylko dlaczego ja za to muszę PŁACIĆ!!!!
2026-06-02 08:17:46
one: Przede wszystkim pamiętamy covidowy zamordyzm. Osobiście będzie to przeze mnie rozliczane w wyborach już do końca życia.
2026-06-02 09:08:55
Mach: Słuchajcie ,panowie. Wasz idiotyczny spór pozbawiony jest rozsądku. Jeśli jest tak zaciekły, to marne są nadzieje dla Polski, i źle się to dla nas wszystkich skończy. Polska może poradzić sobie z wrogami zewnętrznymi, ale nie poradzi sobie żaden rząd z podzielonym i skłóconym w każdym aspekcie narodem- wołam o opamiętanie. To ,że politycy żrą się o koryto i manipuluja narodem, który powiela ich frustracje widać na tym forum. I najdziwniejsze jest to ,że oni - politycy robią to dla kasy a Wy- no powiedzcie -w jakim celu? Myślę ,że tylko po to by obrzydzić sobie obraz świata i wizerunek Polski, podnosząc argumenty ,które są częściową prawdą, a częściowa prawda to howno prawda! Podzielonym narodem, skłóconym dobrze się rządzi, a jakość elit, które rwą się do władzy z każdą kolejną kadencją mocno nam karleje ,bo cóż jak naród głupieje to ma coraz gorszą reprezentację zarówno w koalicji jak i przede wszystkim w obecnej opozycji. c.d.n.
2026-06-02 10:19:50
miriam11: W samo sedno Machu. Tylko że ja nie widzę wyjścia z tej sytuacji. Elity już nie popełnią tego samego błędu co PZPR w latach 80-90, oni nie dopuszczą do biedy, biedy takiej żeby powstał cały ( prawie) naród. A tylko skrajne i radykalne pogorszenie warunków życia nizin społecznych dało by impuls do rozruchów. Z likwidacji owych elit. Oni są za mądrzy by do tego dopuścić.
2026-06-02 10:43:52
one: Nie demonizuj Mach. Większość z nas stanęłaby w obronie nawet tego, który jest po drugiej stronie.
2026-06-02 10:53:54
Kontroler: Dzień świra na oiksie. - Jest tylko jedna racja! I ja! My ją mamy! – Jedna jest racja, lecz ona jest przy nas! – Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!
2026-06-02 12:29:15
Mach: Jako bezpartyjny z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć ,że PiS kradł nam państwo. Kradł państwo na wzór węgierski i z orbanowskiej doktryny czerpał wzór ,zapoczątkowany pamiętnym spotkaniem Orbana z Kaczyńskim na zamku w Czorsztynie. Tam obaj doszli do wniosku ,że wspólnie będą okradać UE a,że i własne narody to oczywiście starali się ukryć -budując jak to określili "demokrację nieliberalną" co sprowadzało się do budowy alternatywnych struktur niby państwa podporządkowanej z jednej strony partii Fidesz a w Polsce Pis. Stąd Trybunał Konstytucyjny o ile ma istnieć ma być nasz i obsadzony przez naszych i ma być podporządkowany polityce partii a nie sprawować kontrolę nad partiami reprezentowanymi w Sejmie. Tak samo ma być zorganizowana i podporządkowana partii KRS i prokuratura krajowa zapewniająca rządzącej partii bezkarność.c.d.n.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: