Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy Kościół w Wiśle-Malince

W Wiśle-Malince powstał nowy Kościół Ewangelicko-Augsburski. Poświęcenia Słowem Bożym i modlitwą dokonał Biskup Kościoła Jerzy Samiec.

 Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Jerzy Samiec w obecności biskupów – zwierzchnika diecezji cieszyńskiej Adriana Korczago, zwierzchnika diecezji katowickiej Mariana Niemca, zwierzchnika diecezji wrocławskiej Waldemara Pytla oraz Naczelnego Kapelana Wojskowego Marcina Makuli – oraz duchownych, gości ekumenicznych, malinczańskich parafian i pozostałych zgromadzonych.


Podczas nabożeństwa kazanie w oparciu o 1 List ap. Pawła do Koryntian 3,5-11 wygłosił Biskup Kościoła Jerzy Samiec, który nawiązując do zakończenia budowy kościoła pytał zebranych: „I co dalej?”, zachęcając parafian do budowania swojego zboru na fundamencie, którym jest Jezus Chrystus. Biskup udzielił również zgromadzonym Bożego błogosławieństwa.

Po zakończeniu nabożeństwa życzenia i gratulacje przekazali: bp Adrian Korczago, zwierzchnik diecezji cieszyńskiej, do 30 czerwca 2021 ze względu na chorobę ks. Leszka Czyża administrator parafii w Wiśle-Malince, który w swoim przemówieniu nawiązał do różnych wyzwań, które stanęły na drodze budowniczych centrum, burmistrz Wisły Tomasz Bujok oraz w imieniu darczyńców i sponsorów Adam Wałach.

Zaprezentowano również fragmenty życzeń nadesłanych przez różnych duchownych i przedstawicieli chrześcijańskich organizacji do parafii drogą elektroniczną. Radny parafii Andrzej Cieślar odczytał wiersz Andrzeja Szalbota napisany specjalnie na poświęcenie kościoła. Na zakończenie zaprezentowano skecz „Legenda o śpiących biskupach” autorstwa Lidii Czyż. Uroczystość była prowadzona przez Jakuba Górnioka i Mateusza Czyża.

KOD/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-17 19:42:20
CosaNostra: A Nierodzimiu też oddano nowy kościół do użytku, zbór zdecydowanych chrześcijan, a jakoś nikt o tym nie pisze.
2021-09-17 19:43:17
CosaNostra: Przepraszam, zbór stanowczych chrześcijan.
2021-09-18 06:51:51
koszor: Samiec, ty obłudniku przewrotny! Na twiterze piszesz: "Przykazanie miłości mówi, aby troszczyć się o bliźnich i siebie, dlatego zachęcam Wszystkich, aby się szczepić. Słuchajmy epidemiologów, przekonujmy tych, którzy ulegają dezinformacji. Szczepmy się dla dobra wspólnego!" To jak słuchasz epidemiologów, siedząc w kościele pełnym ludzi bez masek? Dlaczego nie wzywałeś sanepidu i policji, widząc ewidentne łamanie prawa i zasad higieny? Biada ci, faryzeuszu bez sumienia, który zachęcasz do szczepień preparatem powstałym przy użyciu komórek z aborcji. Sąd nadchodzi nie ubłagalnie i gdzie się ukryjesz w ten dzień?
2021-09-18 08:11:37
jasper: Dr hab. Tomasz Dzieciątkowski: „ Trzeba wyraźnie powiedzieć, że polski Episkopat znowu chce być świętszy od samego papieża. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku Kongregacja Nauki Wiary wydała notę zaakceptowaną przez papieża Franciszka, która w czasie pandemii pozwala na korzystanie ze szczepionek wyprodukowanych przy użyciu linii komórkowych, pozyskanych w wyniku aborcji w latach 60. Sprawa jest prosta: „Roma locuta causa finita”, czyli wypowiedź głowy Kościoła jest wiążąca dla wiernych.“ W szczepionkach przeciw COVID-19 nie ma tkanek pochodzacych z ludzkich plodow. W badaniach i produkcji wykorzystane sa linie komorkowe pozyskane w XX wieku. Koszor, jezeli podwazasz linie Stolicy Apostolskiej, to powinienes najprawdopodobnie zmienic wyznanie. Dobrze byloby poczytac troche na ten temat, poduczyc sie, bo z tych - Linii Komorkowych - tworzone jest wiele szczepionek ratujacych ludzkie zycie - sa to np. ospa wietrzna, WZW typu A, rozyczka, swinka, polio czy wscieklizna. XXI wiek a ciemnota w Polsce triumfuje !
2021-09-18 11:26:12
inigo: Nie kościół a zbór protestancki.
2021-09-18 11:57:53
najśw.patyk: jasper półgłówku co tobie możemy zawdzięczać ? wymień swój jeden spektakularny sukces spektakularny sukces tłuku ? ukończenie 6 klasy podstawówki ? to już krzysio mm skończył 7 korespondencyjnie i zaocznie :)
2021-09-18 13:22:18
jasper: patyk jak to patyk, znow wstalo to-to lewa noga i natychmiast rzucilo sie do klawiatury pisac nonsensy ! Szalenstwo, zlosc , nienawisc, zemsta........typowe u religijnych i pisowskich fanatykow, brrrr !
2021-09-18 13:29:59
Kankee: Patrząc na zdjęcie warunki do zakażenia się koronawirusem wprost idealne...z tego co wiem gmina Wisła nie zależy do najlepiej zaszczepionych. Takie obrazki widać teraz w każdym kościele. Halo, halo ! obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych nie został zniesiony ! prawa epidemiologii nie omijają domów bożych. Od jakiegoś czasu nie dziwi mnie już że kościół jest przedmiotem krytyki i żartów. A ty Koszor zacząłeś nosić maseczkę ? bo sam się tu chwaliłeś że nie nosisz. Ku twej wiadomości- miejsce w niebie nie zależy od tego czy ktoś przyjął szczepionkę czy nie.
2021-09-18 15:07:41
Oko: Tymczasem w Irlandii 54% hospitalizowanych, to osoby w pełni zaszczepione (czyt. nabite w butelkę).
2021-09-18 15:33:03
najśw.patyk: jasper czy mówienie komuś prawdy jest nienawiścią ? widać że tłuk z ciebie , nie myliłem się , dzban jakich w PL mamy sporo , totalny beton
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: