Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy kompleks otwarty

Zawody nartorolkowe i nordic walking oraz miasteczko sportowe dla amatorów ruchu, dmuchańce i zabawy dla dzieci, grochówka strażacka i grill, a na koniec festyn. Tak mieszkańcy Trójwsi bawili się w niedzielę, 17 czerwca br. na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym z okazji otwarcia kompleksu rekreacyjno-sportowego przy boisku na Zaolziu.

To kolejny obiekt ogólnodostępny, dzięki któremu gmina chce zachęcić mieszkańców do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a turystów i amatorów biegów spoza Trójwsi do częstszych odwiedzin Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa. Wcześniej do użytku oddana została m.in. trasa nartorolkowa, park leśny i ścieżka terenowa wokół gimnazjum, plac zabaw przy Ogrodzie Roślin na Dzielcu, czy "orlk" przy gimnazjum (Zobacz: Orlik wylądował w Istebnej )

Wokół istniejącego wcześniej boiska na Zaolziu powstał budynek zaplecza sanitarno-technicznego z m.in. salą ćwiczeń i siłownią, parking, trasa nartorolkowa wokół boisk i jej oświetlenie, ścieżka treningowo-rekreacyjna na trenie lasu, plac zabaw wyposażony w huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie, drążki i in. - Myślimy o tym, żeby kupić używany ratrak, żeby obiekt mógł służyć również zimą - mówi Henryk Gazurek, zastępca wójta gminy.
Prace nad zapleczem rekreacyjno-sportowym wokół boiska na Zaolziu w Istebnej trwały od maja do końca grudnia 2011 roku. Łączny koszt inwestycji wyniósł prawie dwa miliony zł, dokładnie 1 952 613,32, z czego ze środków własnych 344 989,90, a resztę stanowiło dofinansowanie z Unii.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ


NG

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: