Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże - nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

Karwina wzorem Bohumina [Zobacz: WPR – do ujścia Olzy ] zafundowała sobie nowy atrakcyjny plac dla dzieci. Przez wielu cieszyniaków znany, lubiany i nieraz odwiedzany ogólnodostępny plac zabaw w Boguminie zwany Ścieżką Mougliego ma teraz swój odpowiednik o wiele bliżej nas – w Karwinie.

W Parku Boženy Němcové, dawnym parku zamkowym, zmodernizowano plac zabaw, który wcześniej przypominał wioskę indiańską. W miejscu usuniętych drewnianych konstrukcji wyrosły dwupoziomowe wieże połączone siatkami i różnymi przejściami. Dla mniejszych dzieci powstało także mini centrum linowe z małymi domkami i zjeżdżalniami.

- Pozostawiliśmy kilka starszych totemów – symboli słowiańskich bogów, które będą pilnować tych nowych. Modernizacja była konieczna, nie tylko pod względem nowego wyglądu, ale pod względem materiałowym – sprzęty po prostu się zużywały i coraz częściej wymagały napraw – informują karwińscy urzędnicy.

Pierwsi uczniowie – z Polskiej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Karwinie - już poddali testom nowy plac zabaw i byli zachwyceni.
 

Daniel Pipień

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: DaPi,NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: