Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowoczesne studia w Cieszynie

Akademia WSB w Cieszynie prowadzi rekrutację kandydatów na studia I i II stopnia a także wiele kierunków studiów podyplomowych. Wśród najciekawszych propozycji cieszyńskiej uczelni jest kierunek studiów licencjackich - „Studia menedżerskie”, uznawany za jeden najbardziej praktycznych programów studiów w Polsce.

Wykładowcy z praktycznym doświadczeniem

Kiedy kilka lat temu Akademia WSB w Cieszynie tworzyła kierunek "Studia menadżerskie" kluczowym zadaniem było przygotowanie programu studiów w taki sposób, aby umożliwić studentom zdobycie jak najszerszej wiedzy praktycznej. Dziś wiemy, że cel został osiągnięty. Kierunek „Studia menedżerskie” to program kształcenia, którego wizytówką są znakomici wykładowcy-praktycy. To nauczyciele, którzy swoje doświadczenie praktyczne zdobyli poza uczelnią pracując w takich obszarach jak: zarządzanie, HR, reklama, psychologia biznesu, skuteczne sprzedaż, finanse, rachunkowość. Pozyskanie takich specjalistów było dla uczelni nie lada wyzwaniem.

 

Jakie specjalności można wybrać

Studia na kierunku „Studia menedżerskie” umożliwiają wybranie jednej z kilku niezwykle ciekawych specjalności:

  • Menedżer finansowy w przedsiębiorstwie
  • Menedżer projektu
  • Menedżer zasobów ludzkich
  • Digital marketing i zarządzanie sprzedażą

 

Studia, które pomagają zrozumieć działanie firmy

Głównym założeniem kształcenia na kierunku Studia menedżerskie jest przygotowanie absolwentów do współzarządzania organizacjami – firmami lub instytucjami publicznymi – poprzez zrozumienie wszystkich czynników jakie wpływają na ich funkcjonowanie.  Kierunek łączy w sobie wiedzę i umiejętności z takich dziedzin jak ekonomia, psychologia, prawo, finanse.

 

Akademia WSB w Cieszynie

Akademia WSB należy do ścisłej czołówki najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce. W najważniejszym rankingu szkół wyższych - rankingu Perspektywy zajęła 3 miejsce w Polsce.  Stawia to Akademię WSB w szeregu najlepszych uczelni w Polsce i potwierdza, że obrany kurs na wiedzę praktyczną połączoną z wysoką jakością studiów był znakomitą decyzją. Wydział Akademii WSB w Cieszynie mieści się przy ul. Frysztackiej 44.


Rektor Akademii WSB dr hab Zdzisława Dacko-Pikiewicz,, prof. AWSB odbiera wyróżnienie za zajęcia 3 miejsca w rankingu Perspektywy 2022

 

Jakość studiów potwierdzona przez międzynarodowych ekspertów certyfikatami

Jakość prowadzonych studiów potwierdzają dwie międzynarodowe akredytacje otrzymane przez Akademię WSB. Międzynarodową akredytacja CEEMAN IQA  to jedna z najbardziej prestiżowych na świecie akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej. Natomiast akredytacja EUR-ACE® Label, która jest przyznawana przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych (KAUT)) zrzeszającą najważniejsze europejskie organizacje. Dzięki akredytacji KAUTa doceniony został poziom kształcenia na kierunkach technicznych.

 

Studia dzienne tylko 3 dni w tygodniu?

Studenci studiów dziennych w Akademii WSB swoje zajęcia na uczelni mają przez trzy dni w tygodniu – środę, czwartek i piątek. Pozostałe dni mogą – ale nie muszą – przeznaczyć na pracę, staże i praktyki. Uczelnia bardzo zachęca do aktywności zawodowej w czasie studiów stacjonarnych, ale praca oczywiście nie jest obowiązkowa. Tak realizowane studia, w ramach programu „3 dni studiujesz 2 dni pracujesz”, zyskały wiele wyróżnień i nagród.

 

Kierunki studiów w Cieszynie

W Cieszynie Akademia WSB prowadzi otwartą rekrutację na 5 kierunków studiów: Informatykę, Zarządzanie i inżynierię Produkcji, Bezpieczeństwo narodowe, Zarządzanie oraz wspomniany wyżej kierunek Studia menedżerskie. Najpopularniejsze specjalności to Kryminalistyka, Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych, Organizacja i funkcjonowanie służb publicznych, Inżynieria oprogramowania, Grafika komputerowa i elementy rzeczywistości mieszanej,  Informatyka przemysłowa, Bezpieczeństwo danych i informatyka śledcza, Logistyka i transport, Inżynier BHP, Zarządzanie jakością w produkcji i usługach, Inżynier symulacji czy studia magisterskie: Lean management, Brand management – zarządzanie marką, Kadry i płace w praktyce, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zarządzanie jakością, Kryminalistyka i techniki śledcze, Zarządzanie i dowodzenie w sytuacjach kryzysowych.

 

Rekrutacja

Podstawowym dokumentem jaki musi posiadać kandydat na studia jest świadectwo maturalne. Na podstawie świadectwa oraz dokumentu tożsamości w kilkanaście minut można zostać studentem i cieszyć się w spokoju resztą wakacji. Tegoroczni maturzyści rezerwują  miejsce na studiach jeszcze przed oficjalnymi wynikami matur, dostarczając świadectwo po jego otrzymaniu.

 

Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze, by się dostać na studia

Dla Akademii WSB ważne są wyniki jakie studenci osiągają na studiach, ich zaangażowanie i chęć rozwoju. Wybór przedmiotów zdawanych na maturze oraz wyniki maturalne nie są kryterium od którego zależy przyjęcie na studia. By zachęcić najlepszych uczniów do studiów w Akademii WSB, przygotowano specjalne stypendium za wyniki na maturze, które można otrzymać już od początku studiów.

 

Kontakt

 

Akademia WSB

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie

ul. Frysztacka 44

43-400 Cieszyn

cieszyn@wsb.edu.pl

Rekrutacja tel: 33 852 30 94 lub 885 588 100

Strona www: https://wsb.edu.pl/cieszyn

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: