Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nówka wóz! Mają w Godziszowie!

Społeczność Godziszowa w gminie Goleszów powitała długo oczekiwanego gościa. Nowy, prosto z fabryki wóz bojowy – pierwszy taki w tej miejscowości – przybył do jednostki OSP w Godziszowie. Teraz będzie służył w szeregach jednostki.  

To pierwsze takie wydarzenie w Godziszowie. Do tej pory jednostka OSP działała, korzystając z używanych wozów bojowych. Tym razem druhowie powitali nowy, prosto z fabryki wóz bojowy. Było więc huczne powitanie. - Odkąd jestem Wójtem, już trzecia OSP otrzymała fabrycznie nowy samochód. Trzy lata, trzy samochody - OSP Bażanowice, OSP Cisownica oraz  OSP Godziszów. To ogromny sukces. Wszystkie zostały zakupione przy wsparciu środków zewnętrznych – podkreślała Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.

Mieszkańcy licznie zgromadzili się pod remizą, wyglądając nadjeżdżającego pojazdu. W końcu MAN TGE 6.180 GLBM w asyście innych wozów bojowych dotarł na miejsce. Radość była ogromna.
Wójt gminy Goleszów, Sylwia Cieślar, przekazała OSP w Godziszowie dwa kompletne aparaty powietrzne, które stanowić będą wyposażenie pojazdu. Strażacy od razu zademonstrowali mieszkańcom, na czym polega korzystanie z tego sprzętu.
 
- Tym razem główny strumień finansowych stanowiły pieniądze Województwa Śląskiego. Już dzisiaj zapraszam wszystkich na uroczystość oficjalnego przekazania samochodu, która odbędzie się w maju przyszłego roku. Mam nadzieję, że w obecności znamienitych gości, w tym reprezentujących instytucje wspierające nas w zakupach nowych wozów bojowych, m.in. Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach czy Państwowej Straży Pożarnej, będziemy mogli cieszyć się z kolejnego sukcesu naszej wspólnoty samorządowej – powiedziała Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów.    

KOD/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: