Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowe technologie -szanse i zagrożenia

Nowe technologie w komunikacyjnym kształtowaniu nauki i poznania w perspektywie edukacyjnej, Cyfrowe państwo – między innymi te właśnie tematy poruszono w pierwszej części I ogólnopolskiej konferencji naukowej pod hasłem „Nowe technologie – szanse i zagrożenia”.

We wtorek (21.05) w sali konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyła się I ogólnopolska konferencja naukowa „Nowe technologie – szanse i zagrożenia”. Celem konferencji jest interdyscyplinarne spojrzenie na problematykę nowych technologii. Nie tylko w ujęciu edukacyjnym. Prelegenci reprezentują różne ośrodki naukowe w kraju, a także zupełnie różne perspektywy rozpatrywania naszej tematyki – przyznał w rozmowie z OX.PL Dawid Staniek współorganizator I ogólnopolskiej konferencji naukowej „Nowe technologie – szanse i zagrożenia”.

Konferencję podzielono na dwie części. Po sesji plenarnej miały miejsce sesje panelowe – podzielone na 5 sekcji, podczas których rozpatrywano poruszaną tematykę w różnych ujęciach. Honorowym prelegentem był dr Tomasz Komendziński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

W konferencji mógł wziąć udział każdy zainteresowany nowymi technologiami. Chcieliśmy, aby ta konferencja była przyjazna dla studentów. Chodziło nam o to by poruszona tutaj tematyka odpowiadała wymaganiom studentów. Tak by mogli rozwijać swoją wiedzę, a nie było to tylko i wyłącznie przedstawienie suchych, naukowych faktów – dodał Staniek.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie Łukasza Żyły z Fundacji Media 3.0. Prelegent opowiedział o cyfrowym państwie „internet i nowe technologie, a dostęp do informacji o działalności państwa”. Położyliśmy nacisk, aby ta konferencja miała żywy charakter. W ten sposób chcieliśmy przełamać taką typowo naukową konferencję i wprowadzić coś nowego. Zależało nam na tym, aby to faktycznie były nowoczesne technologie. Nie tylko w nazwie, ale także w tym co chcemy robić i w jaki sposób prezentować informacje – zaznaczył Dawid Staniek.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: