Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowe 'socjale' w Simoradzu

Trzy nowe mieszkania socjalne mają powstać w tym roku w Dębowcu. Na ten cel w budżecie gminy zarezerwowano 250 tysięcy złotych. Część pieniędzy udało się zdobyć z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Kolejki do lokali gminnych i socjalnych są we wszystkich miejscowościach. Sytuację pogarsza fakt, że to na gminie spoczywa wskazanie lokalu, w którym mają zamieszkać lokatorzy eksmitowani z innych budynków. W Dębowcu w tym roku sytuacja nieco ma się poprawić. Samorząd zdecydował, że powstanie kilka nowych mieszkań.

Mieścić się one będą w byłej salce konferencyjnej, znajdującej się przy biurowcu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Simoradzu. Gmina już kilka lat temu odkupiła budynki od RSP. W cześci z nich funkcjonują już cztery lokale socjalne i jeden komunalny. Teraz przybędą kolejne.

Jak tłumaczy Tomasz Branny, wójt Dębowca, inwestycja miała rozpocząć się już w roku ubiegłym, ale okazało się, że gmina ma szanse zdobyć dofinansowanie w programie Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank udziela wsparcia gminom budującym mieszkania socjalne i komunalne.

Złożyliśmy projekt i okazało się, że otrzymaliśmy wsparcie. Suma niemała – 90 tysięcy złotych – mówi Branny. Dzięki temu w tym roku w sumie powstaną trzy mieszkania socjalne. Dwa mniejsze i jedno większe, dla rodziny wielodzietnej – dodaje. W budynku trzeba przeprowadzić niezbędne prace adaptacyjne, praktycznie to cała jego przebudowa. Jak mówi wójt, w kolejnych latach oba budynki, w których mieszczą się lokale socjalne i komunalne mają zostać ocieplone.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: