Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowe obostrzenia i obowiązki szczepień

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej poinformował o obowiązkach szczepień dla grup zawodowych i nowych obostrzeniach. Wraca nauka zdalna a limity przebywania osób w jednym miejscu są bardziej restrykcyjne.Jak zapowiedział Minister Zdrowia Adam Niedzielski choć sytuacja jak powiedział „jest stabilna”, to - Scenariusz, kiedy ta liczba będzie się utrzymywała, a nie malała jest poważnym zagrożeniem dla systemu opieki zdrowotnej. Dlatego wprowadzamy trzy obszary działań. Musimy podjąć decyzje nieco bardziej radykalne. Konieczne jest podjęcie decyzji co do zaostrzenia regulacji.  Pierwszy to jest projekt ustawy. Pracodawca będzie miał prawo oczekiwać wyniku testu. Testy będą zagwarantowane za darmo. Drugim elementem są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązkowe szczepienia w grupach takich jak medycy, nauczyciele, służby mundurowe – mówił Adam Niedzielski.

Trzecim rozwiązaniem będzie ograniczenie liczby osób przebywających w różnych miejscach i nauka zdalna. - Do początku stycznia wprowadzimy rozwiązania ograniczające aktywność i możliwość prowadzenia klubów, dyskotek. Oczywiście z pewnym wyjątkiem dla okresu sylwestrowego – dodał minister zdrowia.


Jak szczegółowo poinformował Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. - Od 15 grudnia obniżamy limity w w lokalach, restauracjach, barach i hotelach do 30 procent. Zwiększenie limitów może być tylko dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych. Od 15 grudnia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych limit do 30 procent. Zwiększenie limitów może być tylko dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych. W kinach zakaz konsumpcji. Od 15 grudnia zamknięte dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. 31 grudnia i 1 stycznia w lokalach zamkniętych do 100 klientów, z wyłączeniem osób zaszczepionych. Od 15 grudnia ograniczamy także limit w transporcie zbiorowym. Od połowy grudnia obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy Od 15 grudnia wszystkie osoby przylatujące spoza Schengen muszą mieć wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed przylotem test na COVID-19.Nauka zdalna od 20 grudnia do 9 stycznia. Od 1 marca obowiązkowe szczepienia dla pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, nauczycieli – stwierdził wiceminister.


Szczegółowo informacje zostaną podane na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

27
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-07 14:01:51
koszor: Kapłani katoliccy- czas pokazać kto jest ALTER CHRISTUS, a kto jest sługą diabła. Nie można już dłużej stać w rozkroku.
2021-12-07 14:24:59
iga: Zaszczepieni nie mają ograniczeń i tak trzymać
2021-12-07 14:43:19
Bartel: Igła ;;będziesz się szczepił co miesiąc wtedy będziesz mógł tak pisac
2021-12-07 14:58:15
: Jak to leciało? Impfung macht frei.....? niee jakoś inaczej.. nie pamiętam.
2021-12-07 16:55:01
Hejo: Czy w Polsce nie ma psychiatry, aby temu 'koszorkowi' pomóc ?
2021-12-07 16:56:39
święty+Patryk:: koszorku w jakim rozkroku, gazet nie czytasz? internet ci się zaciął na ox? kler katolicki już dawno temu i całkiem otwarcie opowiedział się po stronie Belzebuba
2021-12-07 16:59:15
święty+Patryk:: 500 zgonów dziennie, codziennie - wydawałoby się, że grabarze będą wdzięczni płaskim za dodatkowe zlecenia, ale okazuje się, że dla nich covid to raczej problemy niż korzyści - no to w takim razie na pewno możecie liczyć na sympatię plebanów, tu ekstra kasa jest prosta i bezdyskusyjna
2021-12-07 17:17:05
sciemal: Kolejne łamanie podstawowych praw człowieka - wolnego wyboru, w "wolnym kraju". Jak słucham że niezaszczepieni są zagrożeniem to włos mi się jeży bo widzę że największym zagrożeniem są zaszczepieni - wydaje im się że szczepionka chroni ich przed wszystkim i z mojego podwórka widzę że nawet podstawowych zasad higieny już nie przestrzegają(oczywiście nie wszyscy) bo nie rozumieją że szczepionka nie chroni przed chorobą tylko przed ciężkim jej przebiegiem(o ile się uda). W związku z tym są największym zagrożeniem bo szkodzą nie tylko zaszczepionym ale głównie tym myślącym. Ciekawi mnie tylko dlaczego na całym świecie kiedy wyjdzie kwestia obowiązkowych szczepień pierwsi wychodzą pracownicy służby zdrowia-czyżby byli bardziej oświeceni niż prof.Horban czy prof.Simon? Nie - oni kochają to co robią i nie maja instytutów za które płacą firmy farmaceutyczne produkujące ten produkt medyczny-bo niestety legalizacji leku szczepionki nie mają(tak jak suplementy)! Ale psychika robi swoje-jeśli będziesz się czuł fałszywie bezpiecznie po zaszczepieniu to zrób to-nastawienie psychiczne również pomaga(na to są setki badań).
2021-12-07 17:35:56
Kankee: ŚCIEMAL masz rację, natomiast zauważ że główni ox-wi krzykacze o wolności przechwalają się tym że nie noszą maseczek ,
2021-12-07 17:38:27
Kankee: Więc ani oni, ani zaszczepieni ignorujący wszystkie zasady DDM nie będą dla mnie żadnymi autorytetami w sprawach zdrowia i wolności.
2021-12-07 17:48:27
Oko: "Portugalia – jeden z najlepiej zaszczepionych krajów w Europie – wprowadza surowe restrykcje w ramach walki z pandemią. Od 1 grudnia władze ponownie wprowadzają stan klęski, który został zniesiony cztery miesiące temu. Nowe obostrzenia obejmą również tych, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki na koronawirusa."
2021-12-07 18:23:04
wojtek883: Bo ta niby szczepionka nie chroni przed niczym W Hiszpanii blisko 70 w pelni zaszczepionych lekarzy ma Covid po imprezie swiatecznej. A jak przejda chorobe, tego nie dowiemy sie nigdy.
2021-12-07 18:27:15
koszor: Chlew. Przy korycie rozmawiają dwie świnie: - Ty, oni nas teraz karmią a jutro zabiją i zjedzą! - Jedz nie gadaj. Ty i te twoje teorie spiskowe...
2021-12-07 18:31:38
koszor: Wczoraj byłem w Castoramie- maski na brodzie miało około 90% osób, także pracowników. Tak jak planowali, muszą wypuścić nowego wirusa, bardziej śmiertelnego, bo tym, który teraz jest, już dłużej nie utrzymają narodów w ryzach. Nie będzie powrotu do "normalności".
2021-12-07 18:40:09
Boska Adela: koszor nudzisz - "Jeżeli chodzi o liczbę zgonów w pandemii, Polska w zeszłym tygodniu wpadła do światowej czołówki. - Miałem w piątek na oddziale 12 pacjentów. Minął weekend, zostało sześciu. Połowa umarła - mówi Wirtualnej Polsce kierownik kliniki anestezjologii i intensywnej terapii z Lublina. Lekarze przyznają wprost: starszych osób z powikłaniami i ciężkim przebiegiem COVID-19 nie da się uratować. Miejsca w szpitalach blokują antyszczepionkowcy. System jest zapchany, brakuje medyków. A ludzie w Polsce umierają masowo i będą umierać nadal."
2021-12-07 18:42:10
Boska Adela: "Liczbę raportowanych zgonów na COVID-19 w minionym tygodniu (29.11-05.12): Izrael - 30; Hiszpania - 156; Kanada - 142; Wlk. Brytania - 858; Polska - 2205. Przełóżmy to na zgony na milion mieszkańców: Izrael - 3,3; Hiszpania - 3,3 Kanada - 3,7; Wielka Brytania - 12,6; Polska - 58. W dniach 30.11-2.12 w Niemczech odnotowano średnią 14,9 zgonów na milion mieszkańców. We Francji jeszcze mniej - zaledwie 4,8 śmierci na COVID-19 w przeliczeniu na milion obywateli. W Polsce 42,3 zgonów na milion mieszkańców."
2021-12-07 18:43:46
koszor: Adela, może i jesteś boska, ale już cię nie będę zanudzał- herbatę wypiłem i mam robotę w garażu.
2021-12-07 19:22:37
sciemal: Praktycznie każdy używając określenia "antyszczepionkowiec"obraża ludzi logicznie myślących. Antyszczepionkowcem można nazwać osobę która nie poddaje się ŻADNYM szczepieniom zarówno preparatem zarejestrowanym jako LEK(wiele legalnych szczepień od niemowlęctwa) jak i preparatami medycznymi(na obecne 19). Wielu logicznie myślacych i obserwujących obecne wydarzenia międzynaraodowe nie chce się szczepić bo widzi obłudę władzy i ich dążenia finansowe - wystarczy spojrzeć na wytyczne sanepidu dotczące kwarantanny - dziecko miało styczność z zakażonym ale tylko ono ma kwarantanne-rodzina-matka,ojciec i wieloliczna rodzina może robić to to zawsze ale tylko dziecko nie może iść do szkoły??? Znajoma idzie na operację i jest w pełni zaszczepiona ale i tak 80 latka musi przedstawić negatywny test na 19? Więc jaki jest sens? KTOŚ MUSI ZAROBIĆ!
2021-12-07 19:27:17
Anthony: od kuchni to wygląda tak: "Dworczyk do Morawieckiego - Mateusz, w ciągu ostatniej godziny przeprowadziłem dwie rozmowy z Latosem i trzy rozmowy telefoniczne z E. Witek. Ja wszystko rozumiem, każdy jest bardzo ważny, nie lubi załatwiać spraw na ostatnią chwilę, etc. Ale do cholery są jakieś granice egocentryzmu, nadęcia i poczucia własnej wielkości. Moi rozmówcy nie chcą procedować jutro ustawy dot. ściągania lekarzy z za granicy. Bo nie byli konsultowani na etapie tworzenia ustawy, bo A. Goławska za późno zadzwoniła, bo ustawa przyniesie więcej szkody niż pożytku, bo przecież miesiąc to nie jest żadna długa zwłoka, itd... W końcu wycisnąłem na nich, że będzie procedowana w czwartek ale pani marszałek ma szereg "obiektywnych" wątpliwości. I moim zdaniem jeżeli nie zadzwonisz do niej i nie powiesz miło, że to ważna sprawa i że prosisz aby ta ustawa przeszła przez sejm w czwartek to ona to przesunie na przyszły piątek tzn. biorąc pod uwagę posiedzenia senatu - wydłuży się wszystko o miesiąc. Więc proszę zadzwoń do niej jutro na sekundę i poproś ją miło o puszczenie tej ustawy. I najbardziej wkurza mnie to, że takie akcje robią nabzdyczeni ludzie, którzy na co dzień nie przepracowują się nadmiernie, a mają o wszystko pretensje i sprawiają wrażenie jakby nieśli na barkach ciężar całego świata..."
2021-12-07 19:39:19
sciemal: Obecnie zdrowe i logiczne myślenie umiera a zastępuje je STRACH! Tym posługują się MasMedia i jak na razie dobrze im idzie-jak widać po np. Kankee - DDM? Dystans-siedź w domu bo inaczej ciężko będzie; Dezynfekcja- przecież higiena to podstawa, po co sie pryskać jakimiś alkoholowymi przetworami - jeśli dbasz o odporność i w miarę zdrowo jesz(McDonalds to siano)to raczej ze zdrowiem nie masz problemu;Maseczki - wystarczy sięgnąć do badań naukowych a nie słuchać zgrai przepłaconych medyków bo na ten temat jest WIELE opracowań nawet w języku polskim. Reasumując, zasada DDM to napędzanie kasy producentom tych wszystkich specyfików i przecież o to chodzi-nie o TWOJE zdrowie tylko o kasę - ale tutaj niestety jest problem-trzeba się wysilić i sprawdzić fakty które są ogólnodostępne a nie włączyć tylko TVP1 i iść jak ta owieczka na rzeź! Nie wiadomo, może i igła19 coś może pomóc ale raczej bardziej zaszkodzi jak każda ingerencja w organizm.
2021-12-07 20:03:33
Kankee: Ty jednak niewiele rozumiesz Sciemal, jak słyszę o tych przepłaconych medykach to już wiem gdzie się dokształcasz... niestety głupota jest nieuleczalna .
2021-12-07 20:25:55
elap: Sciemal-sama prawda. Ale nie przekonasz tych, co to "wszystko wiedzą najlepiej", a niech idą baranki przez swą głupotę na zatracenie.
2021-12-07 20:26:24
sciemal: Kankee:w którym miejscu wspomniałem o przepłaconych medykach? Wspomniałem tylko że profesorstwo niektórych opłacają firmy farmaceutyczne wprowadzające na rynek "cudowne" produkty medyczne no bo przecież nie można wprowadzać i reklamować czegoś niesprawdzonego bo pierwsza zasada przysięgi to :"NIE SZKODZIĆ" - ale to nie ich zdrowie.Wiem że niektórzy medycy nie są doceniani ale niektórzy borąc na SOR za dyżur 12h ok 1500 zł.(sorki ale nie wiem czy brutto czy netto bo akurat jakoś niezręcznie było pytać-mam nadzieję że może zrozumiesz) to chyba lekka przesada. Niestety częściowo obracam się(chcąc nie chcąc) w kręgach medycznych i zbiera mnie na wymioty jak słyszę takie durnoty jakie wygadujesz i jak najbardziej potwierdzam TWOJĄ wypowiedź:"GŁUPOTA JEST NIEULECZALNA" pewnie coś o tym wiesz-ale pamiętaj-nadzieja umiera ostatnia więc może kiedyś, jak dożyjesz to zmądrzejesz. Powodzenia.
2021-12-07 20:55:25
Kankee: Widzę że twoim głównym problemem jest że ktoś zarabia więcej. Ja o swoje zdrowie się nie martwię, dziękuję za troskę .
2021-12-07 21:00:41
miriam11: Cieszmy się z zaszczepionych ,tak szybko odchodzą.
2021-12-07 21:03:08
Kankee: Na wymioty proponuję po prostu nie czytać, przecież medycyna szkodzi!
2021-12-07 22:14:02
Gigi13: Kolejne błędne koło...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: