Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowe murale zdobią Cieszyn

W piątek (25.09) odbyła się prezentacja murali, które ozdobiły Cieszyn w ramach czwartej edycji MurArt. Prace nad muralami rozpoczęły się już początkiem tygodnia, w piątek były już gotowe. O inicjatywie oraz kolejnych pracach opowiedziała kurator akcji Agula Swoboda.

Pierwsza edycja festiwalu MurArt odbyła się w 2016, od tamtego czasu murale zdobią miasto – murale bardzo zostały bardzo dobrze przyjęte w przestrzeni publicznej i są akceptowane przez praktycznie wszystkie grupy społeczne. Nie są niszczone, nawet jeżeli pomiędzy nimi pojawiają się napisy, nikt nie ingeruje w same murale – wyjaśniała Agula Swoboda.

Trzy nowe murale, to prace trzech artystek, które ostały wyłonione przez jury konkursowe. Co było brane pod uwagę? Przede wszystkim muszą nawiązywać do Cieszyna. Trzy zwycięskie prace prezentują odmienny styl, charakterystyczny dla artystek, które je przygotowały.

Ewa Goral przygotowała pracę „Ciesz się Cieszynem”, Katarzyna Worek zatytułowała swoje dzieło „Cieszyn oko Cieszy”, a tematem pracy Katarzyny Szarowskiej było „Nad Olzą”. Murale znajdują się niedaleko dworca PKP. Mimo że zostało tam już niewiele miejsca, Miasto Cieszyn, COK oraz kurator wystawy, zapowiadali kolejne edycje.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: