Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowe auto dla Urzędu. Za 100 tys. złotych

Urząd Miejski w Cieszynie kupi nowy samochód. Za 100 tysięcy złotych. Taką decyzję na wniosek burmistrza Mieczysława Szczurka podjęli wczoraj (27 lutego) radni. Tylko troje z nich było przeciw.

Siedmioletni (rok produkcji 2006, zakupiony w lutym 2007 roku), kupiony za 80 500 złotych, służbowy samochodów Renault Laguna nie spełnia – zdaniem urzędników – swojej funkcji. Chociaż w ostatnich trzech latach na jego naprawę wydano prawie 25 tysięcy złotych. Mimo to cieszyński urzędnicy postanowili, że potrzebny jest im nowy pojazd. Dlaczego? Siedmioletni Renault wymaga napraw o szacunkowej wartości 7 500 złotych oraz zakupu opon letnich.

Samochód ten – jak czytamy w uzasadnieniu do podjętej wczoraj uchwały - „służy pracownikom urzędu do załatwiania spraw służbowych na terenie Cieszyna, przewozu dokumentów do Urzędu Wojewódzkiego, Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz innych instytucji współpracujących z Urzędem Miejskim, jak również dowozu pracowników na szkolenia w przypadku problemów z dojazdem publicznymi środkami komunikacji”.

Przeciw zakupowi samochodu głosowało jedynie troje radnych: Czesław Banot, Eugeniusz Raabe i Alicja Wlach.

(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: