Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowa zielona pracownia

„U źródeł Olzy” - tak nazywa się nowa zielona pracownia otwarta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Istebnej. Na uroczyste otwarcie obiektu przybyło wiele gości.

To nowa pracownia przyrodniczo-geograficzna, która powstałą w ZSP w Istebnej. Tu uczeń może dotknąć, obserwować, tym samym empirycznie podejść do nauki. - Nowo otwarta Pracownia przyrodniczo-geograficzna umożliwi uczniom zdobywanie wiedzy o świecie poprzez możliwość obserwacji, badań i pomiarów oraz odkrywanie świata za pomocą technologii informacyjno- komunikacyjnej. Pracownia nawiązuje do rzeki Olzy, która jest przyrodniczym i kulturowym dziedzictwem regionu – informuje Urząd gminy w Istebnej.

Na zadanie Urząd Gminy w Istebnej otrzymał dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w kwocie 40 000,00 zł oraz konkursu Zielona Pracownia Projekt'2022 w kwocie 10 000,00 zł.

W oficjalnym otwarciu wzięli udział Łucja Michałek- Wójt Gminy Istebna, Jan Chrząszcz Wicewojewoda Śląski, Śląski Wicekurator Oświaty Jacek Szczotka, Adam Lewandowski Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW, Zastępca Dyrektora Delegatury Elżbieta Sobieska oraz przedstawiciele Rady Gminy.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: