Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowa trybuna czeka. Dwa dni przed zawodami FIS Grand Prix Wisła 2015

Dwa dni przed rozpoczęciem zawodów FIS Grand Prix Wisła 2015 w skokach narciarskich organizatorzy dopinają wszystko na ostatni guzik. Na obiekcie im. Adama Małysza stanęła już nowa trybuna z miejscami siedzącymi, a skocznię przetestowały kadry Polski, Rosji i Norwegii.

- Stan techniczny skoczni jest dobry i wszyscy chcą tu trenować. Oceniam, że jesteśmy w 98 procentach gotowi do przeprowadzenia zawodów FIS Grand Prix – zapowiada Andrzej Wąsowicz, Szef Komitetu Organizacyjnego imprezy.

Skoczkowie z 16 krajów, m.in. z Austrii, Norwegii, Finlandii, Japonii, Polski będą rywalizować w inaugurujących cykl FIS Grand Prix 2015 konkursach w Wiśle.

Organizatorzy przygotowali dla kibiców na każdy dzień zawodów po 6500 miejsc, w tym 2300 miejsc siedzących. Nowością na obiekcie im. Adama Małysza będzie nowa trybuna siedząca A7, która została umiejscowiona w miejscu sektora B2 i starej trybuny A7. – Na tej trybunie przygotowaliśmy 1361 miejsc siedzących ze świetnym widokiem na skocznię. Są jeszcze wolne miejsca – tłumaczy Andrzej Wąsowicz.

Dystrybucja biletów odbywa się za pośrednictwem internetu na portalu Kupbilet.pl oraz w sklepie Wiślaczek w centrum Wisły. Bilety będą również dostępne w dniach zawodów w kasach na skoczni.

Prace na terenie skoczni powoli dobiegają końca. - Oceniam, że jesteśmy w 98 procentach gotowi do przeprowadzenia zawodów FIS Grand Prix. Wszystkie czynności techniczne zostały już wykonane i w środę czeka nas spotkanie z delegatem technicznym FIS, który zadecyduje o tym, czy coś jeszcze trzeba poprawić. W naszym przekonaniu wszystko jest w porządku. Nad organizacją pracują bowiem doświadczeni ludzie – podkreśla Prezes ŚBZN.

Andrzej Wąsowicz ma jeszcze jedną dobrą wiadomość dla kibiców. - Podczas FIS Grand Prix nie zamykamy skoczni na całą dobę. Codziennie kibice mogą zwiedzać nasz obiekt i wjechać na górę kolejką krzesełkową: w czwartek do godziny 14:00, a w piątek i sobotę do godziny 15:00.

Wzorem lat ubiegłych podczas konkursów FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle zorganizowane zostaną specjalne połączenia autobusowe, umożliwiające dojazd na zawody z centrum miasta. Transport zapewni firma Wispol. Ze względu na rangę zawodów prace nad remontem ulicy Wyzwolenia, tj. drogi wojewódzkiej nr 942, zostają wstrzymane (29.07.2015 do 2.08.2015), a jezdnia udrożniona w obu kierunkach. Podczas zawodów FIS Grand Prix Wisła 2015 nie będzie zatem utrudnień drogowych. W związku z nasilonym ruchem związanym ze skokami narciarskimi warto jednak zapoznać się z poniższymi wskazówkami skierowanymi do kibiców.

– Z powodu utrudnień i wzmożonego ruchu zalecamy, aby kibice jadący z okolic Tychów, Pszczyny, Bielska-Białej, Krakowa, Wadowic, Andrychowa, Katowic kierowali się na obwodnicę Bielska-Białej S69, a następnie przez Szczyrk i Przełęcz Salmopolską drogą wojewódzką nr 942 udali się do Wisły i wrócili tą samą drogą. Osobom tym zalecamy skorzystanie z parkingów w pobliżu skoczni od strony Szczyrku, co znacząco przyspieszy powrót do domu – informuje Łukasz Godula, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

– Na czas zawodów w rejonie skoczni na odcinku około 800 metrów, Policja wprowadzi ręczne, wahadłowe kierowanie ruchem pojazdów, umożliwiające kibicom swobodniejsze dojście na skocznię oraz powrót. Osoby zmotoryzowane, mieszkające i przebywające w okolicach Wisły, proszone są o pozostawienie samochodów na parkingach zlokalizowanych od strony centrum miasta lub poruszanie się pieszo i korzystanie z dodatkowej komunikacji publicznej, kursującej w ten dzień z centrum Wisły aż do ul. Czarne w rejonie skoczni – dodaje Łukasz Godula.

Program FIS Grand Prix Wisła 2015 (30.07. - 01.08.2015):
30.07.2015 - treningi i kwalifikacje – godz. 16:00
31.07.2015 - konkurs drużynowy – godz. 20:15
01.08.2015 - konkurs indywidualny – godz. 20:15

Bramy skoczni zostaną otwarte dla publiczności w czwartek, 30 lipca o godz. 13:30, a podczas dwóch kolejnych dni zawodów - o godz. 17:30.

Szczegółowe informacje o zawodach FIS Grand Prix Wisła 2015 można znaleźć na oficjalnej stronie skoczni: www.wisla-malinka.com
 

red./mat.pras.Alicja Kosman [PZN]

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-29 11:49:38
Przepierón: A co się stało z tą \&quot;starą\&quot; trybuną? Już zgniła? <br /><br />A ja nie chce autobusem WISPOL tam jechać, czy jest wystarczająca ilość miejsc parkingowych dla ok. 6500 widzów tak jak w Austrii i Niemczech ?
2015-07-30 09:47:15
szyszka-homie: \&quot;stara\&quot; trybuna została przeniesiona na drugą stronę skoczni no może zwiększona o kilka dodatkowych miejsc, ale wystarczy podejrzeć zdjęcia z poprzedniego zimowego Grand Prix w Wiśle.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: