Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowa motopompa, opony i inny sprzęt dla strażaków

Strażacy z jednostki OSP w Zebrzydowicach wzbogacili się o kolejny nowy sprzęt. Do jednostki dotarła motopompa pływająca Supron "Amphibio 2400 ZHT" o wysokiej wydajności 2470l/min, wraz z rozdzielaczem i wężem W-110.

- Ten sprzęt znacząco poprawia wydajność napełniania zbiorników wodnych podczas na przykład pożarów. Całkowita kwota zakupu to 11143.80 zł została sfinansowana z budżetu sołeckiego gminy Zebrzydowice – informują strażacy, dziękując jednocześnie Sołtysom oraz Radzie Sołeckiej, a także mieszkańców za poparcie ich projektu.

Również jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Strumień zostały doposażone. Zakupiony przez ratowników sprzęt został  dofinansowany z budżetu Województwa Śląskiego w ramach konkursu pt. „Zwiększenie potencjału ratowniczego ochotniczych straży pożarnych Województwa Śląskiego w 2024 r.” Dzięki pozyskaniu przez gminę dotacji w wysokości 21 600,00 zł zakupiono: opony do ciężkiego samochodu pożarniczego (4 szt.) dla OSP Drogomyśl, akumulatorowe latarki strażackie (8 szt.) dla OSP Strumień oraz przenośny zestaw oświetleniowy akumulatorowy dla OSP Pruchna. Wkład własny gminy wyniósł 12 673,00 zł

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-05-25 22:25:58
MieszkaniecOX: Śmieszne. Ale taki sprzęt i wyposażenie to oni powinni dostawać na zawołanie - to jedyne organizacje i ludzie dbający o nasze bezpieczeństwo dla własnego widzimisię. Oby nie musieli lecieć do mnie z tym sprzętem. Pozdrawiam chłopaki.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: