Nowa lista w aptekach

Od dziś obowiązuje nowa lista leków refundowanych. Lista zawiera 2847 pozycji. O 216 pozycji więcej, niż ta przedstawiona przez Ministerstwo Zdrowia w styczniu.

 

Była lista leków refundowanych, były protesty pieczątkowe, przerwy w pracach aptek. W końcu Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz nowelizuje listę leków refundowanych wprowadzając na nią preparaty, których po 1 stycznia nie mogli liczyć na refundację pacjenci.

Jednak nowa lista leków refundowanych to nie koniec problemów w służbie zdrowia. Medycy grożą, że od 1 lipca znów przystąpią do protestu, bo nie zostały spełnione wszystkie postulaty protestujących dotyczące kar finansowych za wystawienie recepty na leki ze zniżką osobom, które nie są ubezpieczone. 

Zmiana leków refundowanych to kolejna rewolucja dla aptekarzy. Muszą przygotować swoje apteki do przyjmowania recept na nowych zasadach. Zmiana listy leków refundowanych najbardziej ucieszy pacjentów używających pasków do glukometrów badających stężenie cukru we krwi, chorych na fenyloketynurię oraz kupujących produkty mlekozastępcze. Powróciły też na listę leków refundowanych preparaty stosowane w terapii m.in.: nowotworów, po przeszczepach, schizofrenii, raka piersi w II rzucie hormonoterapii, jaskry, miażdżycy, choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, alergii pokarmowych, astmy, cukrzycy oraz padaczki. 

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ LEKÓW

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją