Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowa kuchnia dla kończyckiej szkoły

Jak poinformował Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski, po dofinansowaniach dla Zamarsk i Hażlacha nadszedł czas na szkołę w Kończycach Wielkich. Dzięki dotacji wyposażona zostanie kuchnia i stołówka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kończycach Wielkich.

„Posiłek w szkole i w domu” -  ze środków fiinansowych pochodzących z tego  programu zostaną wymienione zużyte sprzęty z kuchni i stołówki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kończycach Wielkich. Łączna wartość inwestycji to 51.818 zł, z czego Gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 41.454,40 zł. Wsparcie zostanie wykorzystane na poprawę standardu w funkcjonującej tam od lat kuchni i jadalni. Zakupione zostaną sprzęty AGD i zastawa stołowa. Doposażona zostanie również druga jadalnia - Zakupione sprzęty pozwolą uruchomić drugą jadalnię dla uczniów, co znacznie poprawi komfort spożywania przez nich posiłków. Wyposażenie miejsca do wydawania posiłków w profesjonalne stoły gastronomiczne oraz sprzęt do wyparzania naczyń pozwoli na spełnienie wymogów sanitarnych, a tym samym zapewni bezpieczne warunki spożywania posiłków w byłym budynku gimnazjum – wyjaśnia Grzegorz Sikorski.

Nowe wyposażenie i sprzęty w kuchni i jadalni nie tylko poprawą standard uczniów, ale również pomogą pracownikom kuchni.

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: