Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowa kładka na początku roku

Temat kładki nad Wisłą w Skoczowie budzi wiele emocji. Sprawa nabiera realnych kształtów i jak czytamy na stronie www.skoczow.pl już na przełomie lutego i marca Skoczów może liczyć na pieniądze, o które stara się u wojewody jako środki na naprawę skutków powodzi.

Kładka na rzece Wiśle, będzie priorytetową inwestycją realizowaną dzięki promesie z Województwa Śląskiego i środków własnych gminy Skoczów. Główny projekt kładki i złożony wniosek czekają tylko na pozytywną decyzję Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach -  czytamy na www.skoczow.pl

Dokumentacja przekazana przez gminę Skoczów została zweryfikowana. Teraz wszystko zależy od tego kiedy zostanie zatwierdzony budżet. Myślę, że taką decyzję będziemy mieć na przełomie lutego i marca – mówi Andrzej Szczeponek, zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. 

Gmina Skoczów wykonała wszelkie niezbędne kroki, aby promesę zdobyć. Niemożliwa była realizacja budowy nowego obiektu jeszcze w tym roku.  – Skoczów zgłosił nam te sprawę jako zadanie pilne, jednak kładka to zbyt poważna sprawa, aby można to było zrobić na zasadzie doraźnego wzmocnienia. Potrzebna była wiec dokumentacja, którą gmina przygotowała – dodaje Andrzej Szczeponek.

Burmistrz Miasta Skoczowa Janina Żagan również zapewnia, że wszystko co dało się zrobić w zakresie pozyskania funduszy na budowę nowej kładki zostało zrobione. – Mamy projekt, który zapewni nowoczesną, stabilną przeprawę przez Wisłę. To priorytetowe zadanie nowego burmistrza i rady miejskiej. Według zapewnień Wydziału Zarządzania Kryzysowego Województwa pieniądze na ten cel się znajdą w nowym budżecie na początku roku. Proszę więc mieszkańców o chwilę cierpliwości. Chcemy rozwiązać ten problem kompleksowo. Doraźny remont nie ma sensu, bo nikt nie dałby gwarancji na to, ze pewnego dnia obiekt się nie zawali. Dlatego podjęłam taką decyzję. Szanuję mieszkańców gminy, dla nich pracuję i nie narażałam ich życia i zdrowia, nawet jeśli ta decyzja nie jest popularna – mówi Janina Żagan, burmistrz Skoczowa. 

Projekt nowego mostu już jest. Wniosek o pozwolenie na budowę gmina Skoczów złożyła w starostwie jeszcze w październiku. 

Będziemy na bieżąco monitorować postępy prac i informować o tym na naszym portalu.

red 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: