Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowa dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego

Nową dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego została Irena French. Po odejściu na emeryturę Mariana Dembinioka obowiązki dyrektora zostały powierzone obecnemu kierownikowi działu fotografii Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Kim jest nowy dyrektor najstarszego muzeum publicznego w Polsce?

Irena French urodziła się w 1972 w Cieszynie, jest absolwentką historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Podyplomowego Studium Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki przy Politechnice Krakowskiej. Od 2002 pracuje w Muzeum Śląska Cieszyńskiego jako przewodnik po ekspozycji stałej i organizator wystaw czasowych, od 2009 w Dziale Historii, Numizmatyki, Kartografii i Techniki, a od 2019 w Dziale Fotografii.

Jej główne pole zainteresowań to wielonarodowościowy i wielokulturowy Cieszyn z przełomu XIX i XX wieku oraz ikonografia fotograficzna miasta. Jest członkiem Kolegium Redakcyjnego Kalendarza Cieszyńskiego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej oraz opiekunem cmentarzy żydowskich w Cieszynie w ramach Koalicji Opiekunów Cmentarzy Żydowskich w Polsce przy Fundacji Dziedzictwa Kulturowego – koordynuje trwającą obecnie akcję porządkowania Nowego Cmentarza Żydowskiego w Cieszynie.

Jak postrzega swoją rolę na stanowisku dyrektora? "Te prawie 20 lat pracy przekładają się na świadomość tych zalet największych, jakimi poszczycić się może Muzeum, ale też i mankamentów; wielkiego potencjału, ale i codziennych problemów.
Kierowanie muzeum postrzegam jako wspieranie się nawzajem we wspaniałym, wielce kreatywnym i zaangażowanym zespole, jaki tworzą pracownicy Muzeum. Postaram się nie zawieść zaufania, jakim mnie obdarzono".

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na nowym stanowisku. 

JP

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-26 21:00:10
tom lem: ... co to za tryb "obowiązki dyrektora zostały powierzone obecnemu kierownikowi działu fotografii Muzeum Śląska Cieszyńskiego. " ;-) z całym szacunkiem dla kierownika działu fotografii Muzeum Śląska Cieszyńskiego.
2021-07-26 22:44:39
krzysztof  mm: gratulacje
2021-07-26 23:33:27
danton: Ta Pani zrobiła bardzo wiele na rzecz ocieplenia wizerunku cieszyńskiej instytucji. Godna osoba na odpowiadającym sobie i zasłużonym stanowisku. Życzymy powodzenia w zmierzaniu się z nowymi wyzwaniami.
2021-07-27 10:49:01
altacet: Odpowiednia osoba na tym stanowisku.Gratulacje!
2021-07-27 11:47:53
gocha72: To wspaniała wiadomość! Brawo:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: