Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Norweski triumf w Wiśle

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zainaugurowano nowy sezon FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich, a pierwsze rozstrzygnięcia pozwoliły otworzyć klasyfikację w Pucharze Narodów. Zmagania konkursowe dobrze rozpoczęli gospodarze. Dzięki udanym próbom Piotra Żyły, Dawida Kubackiego, Macieja Kota i Kamila Stocha biało-czerwoni prowadzili po pierwszej serii. Spora w tym zasługa Kubackiego, którego świetny skok na 125,5 metra pozwolił mocno odskoczyć rywalom. Do drugiej tury zawodów tradycyjnie awansowało osiem najlepszych drużyn. Nie dla wszystkich był to jednak udany konkurs. W trakcie pierwszej serii za nieprawidłowości w sprzęcie zdyskwalifikowani zostali Lukas Hlava (Czechy), Siergiej Tkaczenko (Kazachstan) oraz dwóch reprezentantów Finlandii: Andreas Alamommo i Ville Larinto. To zaprzepaściło szansę ich drużyn na dobre miejsce w konkursie i wykluczyło z rywalizacji.

Dla ośmiu tysięcy kibiców, którzy wypełnili skocznię im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, najważniejsze było jednak to, że biało-czerwoni mogli stanąć na podium. Polacy wspólnie z Austriakami zajęli drugie miejsce. – Z perspektywy zawodników ten konkurs był bardzo ciekawy. Było dużo emocji, dużo walki i na koniec bardzo miły akcent w postaci podium. Dla nas to bardzo duża nagroda za ostatnie miesiące pracy. Dzisiejszy wynik pokazuje, że wciąż jako drużyna jesteśmy na dobrym poziomie i możemy ze spokojem kontynuować tę pracę – cieszył się po konkursie lider polskiego zespołu Kamil Stoch. – Po pierwszej serii różnice między drużynami były bardzo małe, to zapowiadało ciekawą walkę w drugiej części rywalizacji i taka też była - dla nas i wszystkich fanów zgromadzonych na skoczni. To podium jest dla nas takim miłym akcentem, nagrodą za ciężką pracę podczas sezonu letniego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to jest dopiero pierwszy konkurs. Należy twardo stąpać po ziemi i dalej ciężko pracować, bo sezon jest bardzo długi, obfity w ważne konkursy, więc forma dopiero ma rosnąć. Cieszę się, że na  tym etapie rywalizacji przed własną publicznością stanęliśmy na podium. Tutaj w Wiśle czy Zakopanem zawsze smakuje to szczególnie – dodał Maciej Kot.

Miejsca na podium nie było dużo, gdyż na drugim stopniu musiało zmieścić się ośmiu zawodników. Nikomu to jednak nie przeszkadzało, a zarówno Polacy, jak i reprezentanci Austrii, wspólnie cieszyli się z osiągniętego wyniku. – Nasza kadra tym razem była bardzo młoda, dlatego jesteśmy naprawdę zadowoleni, że znaleźliśmy się na drugim stopniu podium ex aequo z Polakami. To był świetny występ – podsumował Stefan Kraft, który w swoim teamie spisywał się najlepiej, skacząc na odległość 125 i 130 metrów. Dobre skoki w pierwszej serii oraz wyśmienita dyspozycja w drugiej turze rywalizacji sprawiły, że pierwsze zwycięstwo w sezonie zapisali na swoim koncie reprezentanci Norwegii. Pościg za najlepszymi sprawił, że norweska ekipa zakończyła konkurs z przewagą 17,3 punktu nad Polakami i Austriakami. – Każdy z nas pokazał, na co go stać. Udało nam się podnieść po wczorajszych gorszych skokach treningowych – stwierdził krótko Johann Andre Forfang.

Indywidualnie najlepiej spisywał się Daniel Andre Tande, który oddał skoki na odległość 129 i 126,5 metra. Wśród polskich skoczków na wyróżnienie zasługują Dawid Kubacki (125,5 i 122,5 metra) oraz Maciej Kot (124 i 126 metrów).

W niedzielę (19.11.2017) zawodnicy staną do rywalizacji indywidualnej, a w konkursie wystartuje siedmiu Polaków. Serię próbną zaplanowano na 14:00, godzinę później rozpoczną się zmagania o podium zawodów w Wiśle.


Transmisje live (Facebook)Strefa Kibica

(red/ox.pl)

źródło: ox.pl
dodał: CR,BK

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-11-19 06:31:00
as355: Artykuł o tej godzinie ,, dowodzi jak trudno było się wydostać z tego mrowiska kibiców. . Potem korki i wreszcie po kilku godzinach na swoim .Ale spania nie było , dolegliwości żołądkowe po wspaniałym posiłku z grilla dały o sobie znać . Nie dobrze jak pokarm dwa razy przechodzi przez gardło .Ale satysfakcja że się tam było ,nie do opisania ,a dzisiaj znowu .Jak nie będzie nic widać to nic nie szkodzi te transparenty są takie wielkie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: