Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Norwegowie, Belgowie czy Brazylijczycy. Wisła otwarta na obcokrajowców

1630 obywateli Ukrainy, którzy uciekali przed rosyjską agresją na ich kraj, znalazło w ubiegłym roku znalazło schronienie w Wiśle. Z danych demograficznych przygotowanych przez tamtejszy magistrat wynika również, że na terenie "Perły Beskidów" stale przebywają także obywatele takich krajów jak Mołdawia, Pakistan czy Norwegia.

Ciekawymi statystykami podzielił się na Facebooku burmistrz Tomasz Bujok. Jak zauważa, w Wiśle przebywa obecnie - na stałe lub czasowo - 116 osób z 17 różnych krajów: Czech, Mołdawii, Rosji, Belgii, Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Pakistanu, Norwegii, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Uzbekistanu, Brazylii, Holandii, Indonezji i Maroka.

Łączna liczba mieszkańców zameldowanych na stałe wyniosła na koniec ubiegłego roku 10556 osób, z czego większość (5517, czyli 52,26%) stanowią kobiety. Mężczyzn jest 5039. (47,74%).

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-01-26 18:24:02
Baca: Wisła zakorkowana przez pociągi. W ciągu dnia chyba jest około 20 przejazdów, licząc mniej więcej co 2 godziny tworzy się korek w dwie strony począwszy od ronda na oazie aż do ul. Wiślańskiej. W razie W służby ratownicze będą mieć ciężko z przejazdem i pomyśleć że remont kosztował przeszło 110 baniek. Mądre głowy w Katowicach ....
2023-01-26 23:12:57
elap: Mam czasem wrażenie że szlabany w Wiśle są opuszczane już w momencie gdy pociąg wyjeżdża z Katowic...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: