Nocne zdobywanie Baraniej

W sobotę 7 października odbył się nocny rajd pieszy na Baranią Górę. Najwyższy szczyt polskiej części Śląska Cieszyńskiego został zdobyty na kilka minut przed wschodem słońca.

Grupa około 40 osób wyruszyła wieczorem z Wisły Czarne w kierunku schroniska PTTK na Przysłopiu, gdzie na każdego czekała ciepła kolacja.

Następnie wszyscy udali się do leśniczówki na odpoczynek i oczekiwanie na wyjście na szczyt. O godzinie 5:30, mimo niekorzystnych warunków pogodowych, większość grupy zdecydowała się na zdobycie szczytu i kilka minut przed wschodem słońca wędrujący osiągnęli wierzchołek Baraniej Góry. Warunki na górze nie sprzyjały podziwianiu widoków, toteż wszyscy szybko wrócili do schroniska na ciepłe śniadanie, a następnie na parking do Czarnego.

Wyprawę prowadził licencjonowany przewodnik beskidzki, zaś nad bezpieczeństwem grupy na trasie czuwała służba GOPR.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-10 15:16:29
JaSza11: A później się dziwią że giną w górach w warunkach ekstremalnych bo im się wydaje że już wszystko wiedzą na temat nocnych wędrówek!
2017-10-10 15:30:52
Równo-mierny: JaSza11 jak rozumiem masz doświadczenie, więc może napisz kilka przydatnych porad, co warto wiedzieć zanim wybierzemy się w nocną wędrówkę po górach.
2017-10-10 19:48:49
dyszol: Jak dla Ciebie Barania to warunki ekstremalne to pewnie na Babią wchodzisz z liną i czekanem.
2017-10-11 08:36:13
Równo-mierny: Najlepiej byłoby w pierwszej kolejności określić definicję warunków ekstremalnych, choć i tak niczego by to nie dało, bo każdy granicę tego pojęcia przesunie w swoją stronę... Natomiast aż tak to bym nie drwił z warunków ekstremalnych na Baraniej, bo one bez wątpienia tam wystąpić potrafią. Doświadczyłem tam takich, które z pewnością określiłbym tym pojęciem i to niezależnie jak łatwo byłoby to skomentowane z bezpiecznego\&quot;poziomu laptopa\&quot;.<br />Natomiast mnie wciąż zastanawia co jest podstawą skrytykowania tej inicjatywy wg tezy którą napisał JaSza11?
2017-10-11 17:36:07
dyszol: Napisz coś o warunkach ekstremalnych na Baraniej.
2017-10-16 08:38:24
Równo-mierny: Chętnie, jak tylko podasz Twoją definicję takowych, bo czytając wpis wyżej może nie słusznie, ale jednak zakładam, że odpowiedź na mój opis nie będzie zaskoczeniem...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją