Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nocne poszukiwania osoby zaginionej

Wczorajsza noc (11.04.2020) nie należała do najspokojniejszych, przynajmniej dla służb z powiatu cieszyńskiego. Wszystko za sprawą nocnych poszukiwań mężczyzny na terenie Ustronia. W działaniach brały udział: patrole policji, JRG Ustroń, jednostki OSP z terenu Ustronia, OSP Mnich oraz beskidzki GOPR.

Poszukiwania rozpoczęły się w sobotę po godzinie 21. Zaginiony był poszukiwany w ustroniu, sprawdzono m.in. Nierodzim, Lipowiec i ostatecznie część Górek Wielkich. Działania zakończyły się o 3 w nocy, ich finał okazał się szczęśliwy.

- Po dojeździe i zebraniu szczegółowych informacji okazało się, iż osobą zaginioną jest starszy mężczyzna obciążony chorobowo. Rozpoczęto poszukiwania, sprawdzono okolice miejsca ostatniego przebywania, okoliczne drogi oraz stacje paliw. Ratownicy z GPS-ami pieszo przeczesywali pola, łąki, tereny leśne, pustostany w obrębie sektorów. Z napływem kolejnych informacji pozyskiwanych drogą ustaleń dwukrotnie zmieniano rejon poszukiwań, które to odbywały się na terenie Ustronia Nierodzimia, Ustronia Lipowca oraz ostatecznie Górek Wielkich. Do działań dołączył również Beskidzki GOPR. Ostatecznie mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy po godzinie 3 w nocy, ratownicy mogli więc udać się do swoich jednostek – relacjonują strażacy z OSP Mnich.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: