Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Noc muzeów - przeniesiona i wirtualna

Część wydarzeń związanych z Nocą Muzeów w regionie została przeniesiona na późniejszy termin, a część odbędzie się wirtualnie... tak jak spacer po zabytkach, który przygotowała m.in. Gmina Skoczów.

Noc Muzeów to inicjatywa, która ma zachęcić mieszkańców do poznania historii regionu, a turystów do odwiedzenia zabytków i muzeów, które ich interesują. Tej nocy nie tylko wstęp do muzeów jest bezpłatny, ale przygotowywane jest również wiele atrakcji. W 2020 roku akcja została przeniesiona na wrzesień, jednak niektóre gminy zachęcają do skorzystania z oferty on-line.

W powiecie cieszyńskim do odwiedzenia zabytków on-line zachęca m.in. Gmina Skoczów - Dzisiejszego wieczoru mieliśmy spotkać się na Skoczowskiej Nocy Muzeów. Niestety obecna sytuacja nie pozwoliła na zorganizowanie tej wspaniałej inicjatywy. Dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam małą niespodziankę, czyli nocny, wirtualny spacer po skoczowskich zabytkach. Miłego zwiedzania – napisał skoczowski magistrat w mediach społecznościowych, udostępniając film. Sporo atrakcji turystycznych dostępnych jest on-line. O tych ze Śląska Cieszyńskiego pisaliśmy tutaj.

Gminy jednak nie odpuszczają i zapowiadają, że pokażą swoje zabytki, historie i tradycje. W przypadku części gmin w powiecie cieszyńskim, gdzie nie ma muzeów, aktualnie opracowywane są różnego rodzaju szlaki i pokazy. Tak jest m.in. w Gminie Hażlach – mamy wiele pięknych miejsc i bogatą historię. Mam nadzieję, że uda nam się pokazać szlak pogwizdowskich gospód, nie wszyscy pamiętają przedwojenne miejsca, gdzie spotykali się gospodarze – mówił w rozmowie z portalem ox.pl Czesław Stuchlik, miłośnik historii i folkloru z Pogwizdowa. Zapowiedzi jest więc wiele, a wszyscy zainteresowani podkreślają, że Noc Muzeów nie została odwołana i zapomniana, a przeniesiona, a atrakcje dla amatorów historii zostaną przygotowane, gdy tylko będzie to możliwe.

Wideo można zobaczyć tutaj - LINK

 

Aktualizacja (17.05)

W terminie majowym Noc Muzeów odbędzie się w Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich. Zwiedzanie ekspozycji będzie możliwe 22 maja 2020 roku o godzinach: 16:30-1:00. Na zewnątrz placówki zostanie zorganizowana "biblioteka polowa", gdzie będzie można otrzymać książki historyczne. Ilość osób na ekspozycji będzie dostosowana do nakazów związanych ze stanem epidemii.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

18
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-17 06:23:30
krzysztof.nm: ciekawa zbieżność - w Warszawie w PiS-radiu cenzura usuwa nową piosenkę Kazika z 1. miejsca listy przebojów pr. III - a chwilę potem redakcja lokalnego portaliku na zadupiu usuwa komentarz na ten temat... tę pierwszą ingerencję nawet Brudziński nazwał wprost "przejawem g ł u p o t y" - zastanawiam się, jakie określenie najbardziej pasuje do zachowania cenzora z ox.pl?... "przejaw mądrości"??... no raczej chyba nie シ "akt odwagi"???... - no tak, na pewno シシシ
2020-05-17 10:02:17
rainman: @krzysztof.nm: "swoboda działalności gospodarczej"
2020-05-17 12:28:08
krzysztof.nm: "Lista Przebojów Trójki była najpopularniejszą listą, na którą głosowali słuchacze. To symptomatyczne, że gdy w głosowaniu wygrywa nie ten, kto powinien, głosowanie się odwołuje albo zmienia jego zasady. Z tej Trójki został ogryzek" - dodajmy, że nie tylko z trójki, zaczęło się od stadnin i potem poszło na wszystko, co PiS zdołał zagarnąć pod partyjne koryto
2020-05-17 12:29:50
krzysztof.nm: i tak zamiast 'nocy muzeów' mamy w Polsce żywy skansen komuny, reżimowej dyktatury, cenzury, zakłamania i partyjniackiej propagandy
2020-05-17 12:33:38
krzysztof.nm: "Krzysztof Skiba zauważył, że "gdy SLD było u władzy, w Trójce leciał numer Kazika 'Łysy jedzie do Moskwy' o ówczesnym premierze Oleksym". - I nikt tego nie ściągał. Gdy rządziła Platforma, to w Trójce leciał utwór Kazika "Polska płonie". Te piosenki polityczne za poprzednich ekip rządowych pojawiały się w Trójce i nikt nie robił problemów" - no i taka jest między innymi różnica między rządami demokratycznymi, a autorytarnym reżimem - chwała bogu wiemy też dokładnie jak się kariery przerażonych autokratów kończą
2020-05-17 12:39:00
tom lem: ....niektórym obszczymurkom rzeczywistość plącze się z pobożnymi życzeniami.
2020-05-17 12:50:34
politykier: ... krzysiu+ a co spotkało RYSZARDA MAKOWSKIEGO za utwór "Platforma Cię kocha"??? // https://www.youtube.com/watch?v=SjBglgerApk // myślisz krzysiu+, że nie pamiętamy, jak został relegowany? Zresztą, kto zainicjował AFERĘ RYWINA, która przyczyniła się do odsunięcia SLD od władzy, czy nie czasem ADAŚ MICHNIK, Ojciec Chrzestny obecnego PO-PiSu???
2020-05-17 12:51:33
politykier: ... Dlaczego Borys Budka i pewna linia światopoglądowa obrazili się na "Ucho prezesa", czy nie czasem przez wzgląd na satyryczne powiązanie z "Myszką Agresorką"...
2020-05-17 15:34:18
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Niedopowiedzenia, manipulacje, przekręcanie oto wasza domena krzysztofie farfoclu. Senator też miał być aresztowany, pobity i siłą wsadzony do radiowozu. Okazało sie że sam tam wlazł i nie chciał wyjść. "Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy" — poinformował w oświadczeniu opublikowanym w sobotę wieczorem na stronie internetowej Programu 3 Polskiego Radia jego dyrektor i redaktor naczelny Tomasz Kowalczewski.
2020-05-17 16:18:25
politykier: Pewna linia światopoglądowa i partyjna prezentuje specyficzny rodzaj MORALNOŚCI, MORALNOŚĆ KALEGO, jak to opisał Henryk Sienkiewicz, dziś nieco zapomniany, „Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy, to jest zły uczynek. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy".
2020-05-17 20:28:27
jasper: Obecny rzad i parlament pisowski to jest mafia . Przenikanie swiata polityki i biznesu to jest mafia . Awans na stanowiska ludzi uzaleznionych od wladzy to jest mafia . Zmowa milczenia to jest mafia . Dzialki Morawieckigo , maseczki i testy w ramach rzadowego zamowienia - to jest mafia. Polska pod rzadami PiS jest panstwem na wskros mafijnym .
2020-05-17 21:14:36
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jasper deklu zmień płytę bo ciągle się powtarzasz do znudzenia. Nic innego nie umiesz? Przypomnij sobie: " Sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią k... nic. Będą prowadzić sprawy – i ch..." "Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k.... Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k..., jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem."
2020-05-17 21:59:56
politykier: krzysio+ jasper TOTALITARYSTO, PARLAMENT jest POLSKI, a nie partyjny... krzysio+ jasper, przygotować Ci wyjaśnienie, co to jest "MAFIA", tak samo, jak było w przypadku "SEKTY"... Patologie władzy, dotyczące całej klasy politycznej, nie tylko jej części, wynikają ze zbyt słabego rozwoju SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO i braku OBIEKTYWNYCH INSTYTUCJI KONTROLI SPOŁECZNEJ. To, co próbuje się przedstawić, jako rzekome instytucje rzekomo obiektywne, w rzeczywistości stanowi PARTYJNE JACZEJKI...
2020-05-17 22:03:26
politykier: krzysio+ jasper, z czego zasłynął Pan DIDUSZKO 16 XII 2016 r.??? Ma jakiś związek z Krytyką Polityczną?
2020-05-17 22:12:16
jasper: Wlacz sobie rzadowa tv, poczujesz sie lepiej. Polska to nie PiS i partyjniactwo, tylko cos wiecej, ale wiem, ze ciezko to zrozumiec dla... niektorych.
2020-05-17 22:36:45
politykier: Inteligentny człowiek czyta książki i prasę. krzysio+ jasper, pora zmienić nawyki, lepiej późno, niż wcale!
2020-05-18 18:18:58
krzysztof.nm: btw, fotografia w tekście nadawałaby się może do materiału "jak się małe i duże dzieci w wojenkę zabawiały", ale najzwyczajniej w świecie kompromituje imprezę pt. 'noc muzeów'
2020-05-18 22:07:54
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Stwórz własną imprezę ,wymyśl coś a nie krytykuj wszystkiego, wio do roboty!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: