Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Noc Księgarń w Cieszynie

To była wyjątkowa noc dla wszystkich sympatyków książek. W piątek 20 września miała miejsce pierwsza w Polsce „Noc Księgarń”. Wzorem muzeów, kościołów i bibliotek również te klimatyczne miejsca chcą otworzyć swoje podwoje dla czytelników w nocy. W akcji wziął udział m.in. Cieszyn.

Ta noc z pewnością na długo pozostanie w pamięci czytelników. W miniony (20.09) piątek ponad 100 księgarń stacjonarnych w całej Polsce wzięło udział w wydarzeniu „Noc Księgarń”. Te często bardzo klimatyczne miejsca przygotowały dla gości różnego rodzaju wieczorne spotkania, koncerty, warsztaty, spektakle, słuchowiska, pokazy filmów, a nawet literackie potańcówki. Wśród 50 miejscowości znalazł się Cieszyn. Ciekawą ofertę przygotowała księgarnia Warto oraz Kornel i Przyjaciele.

Kawiarnio-księgarnia Kornel i Przyjaciele pękała w szwach w piątkową noc. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie ze Szczepanem Twardochem. Jednym z najbardziej cenionych współczesnych polskich pisarzy. Jest autorem głośnych, bestsellerowych powieści: Morfina, Drach, Król i Królestwo. W jego literackim dorobku znajdują się również uznawany za literackie odkrycie Wieczny Grunwald, tom dzienników Wieloryby i ćmy, zbiór opowiadań Ballada o pewnej panience oraz wybór felietonów Jak nie zostałem poetą. Na deser gościom zaserwowano film dokumentalny "Jego kochana, dumna prowincja" o Kornelu Filipowiczu. Wisienką na torcie było "BookParty", czyli "Kornel" nocą przy książkach, winie, przekąskach i dobrej muzyce.

Z kolei w księgarni Warto, warto było spotkać się m.in. z autorkami książek Iloną Hajewską, diakon Aleksandrą Błahut-Kowalczyk i Lidią Czyż. Wieczór upłynął także pod znakiem promocji książek oraz czytania. Na zakończenie miała miejsce projekcja filmu fabularnego „Luter”.

Organizatorzy projektu (dystrybutor książek OSDW Azymut) chcą by wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz akcji kulturalnych w Polsce. Już zapowiadają kolejne edycje.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: