Nikt nie przebrnął przez eliminacje

Za nami eliminacje do dzisiejszego sprintu. Niestety, żadnego polskiego biegacza nie zobaczymy w ćwierćfinałach, po tym jak zajęli odległe miejsca.

Największe nadzieje wiązano z występem Kamila Burego oraz Macieja Staręgi. Zawodnik MKS-u Istebna zajął 53. miejsce, a jego reprezentacyjny kolega uplasował się jedną pozycję wyżej. Eliminacje padły łupem norweskich biegaczy. Zwyciężył Johannes Hoesflot Klaebo, a drugi najlepszy czas uzyskał Erik Brandsdal.

Puchar Świata, eliminacje do sprintu, Ruka, 24.11.2018:
1. Johannes Hoesflot Klaebo (NOR) 2:28.95
2. Eirik Brandsdal (NOR) +3.21
3. Alexander Bolshunov (RUS) +3.75
52. Maciej Staręga +12.68
53. Kamil Bury +12.72

Jedyna zawodniczką z Polski, która wystąpiła w porannych eliminacjach, była Urszula Łętocha. 24-latka zajęła 70. pozycję, ze stratą blisko 30 sekund do zwyciężczyni, Natalii Neprjajewej z Rosji. Pierwszą trójkę uzupełniły narciarki ze Skandynawii.

1. Natalia Neprjajewa (RUS) 2:56.50
2. Maiken Caspersen Falla (NOR) +1.45
3. Stina Nilsson (SWE) +1.69
70. Urszula Łętocha +29.36

W niedzielę czekają narciarzy nieco dłuższe dystansy. Kobiety pobiegną dziesięć kilometrów, a mężczyźni piętnaście. Obie odległości będzie należało pokonać stylem klasycznym.