Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niezwykły podróżnik w Wiśle

Podróżnik, pisarz, przewodnik, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy I klasy, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz zawodowy muzyk pianista i Rekordzista Guinnessa autor poczytnych książek - Romuald Koperski pojawi się w Wiśle

Niezwykły gość pojawi się w Wiśle ramach polsko-czeskiego festiwalu podróżniczo-muzycznego. Czekając na wiosnę / Jarní Ozvĕny to festiwal podróżniczo-muzyczny / cestovatelský a hudební festiwal, od lat organizowany  przez Stowarzyszenie „Folk v Ostravĕ”. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się także po polskiej stronie granicy – w Wiśle. 

Publiczność zobaczy pokazy slajdów i projekcji 3D z różnych zakątków świata, relację z wyprawy na Spitsbergen rodowitego wiślanina Bolka Cieślara – ratownika GOPR, wsłucha się w dźwięki niezwykłych instrumentów i kapel, a nawet wysłucha koncertu. 

Gwiazdą festiwalu będzie Romuald Koperski z Gdańska Oliwy, którego sława dawno przekroczyła granice Polski. Znany podróżnik jest autorem książek „Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 Obrazów Syberii”, „Syberia Zimowa Odyseja”, „Ocean Niespokojny”, wystaw fotograficznych i wielu innych publikacji. Jego relacje inspirują innych do podejmowania wypraw w najdziksze rejony globu, a on sam w ubiegłym roku zakończył samotny rejs: przepłynął Atlantyk łodzią wiosłową „Pianista”. 

Na uczestników festiwalu czekają liczne atrakcje, można będzie nie tylko spotkać ciekawych ludzi, ale też i m.in. wziąć udział w konkursie. Impreza odbędzie się 10.02.2018 w wiślańskiej bibliotece.

(red/wisla.pl)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: