Niezłe starty w Davos

Puchar Świata w biegach narciarskich przeniósł się do Davos, dokąd udali się także zawodnicy z naszego regionu. Najlepiej z nich spisał się Dominik Bury, który w niedzielnym biegu na 15 kilometrów techniką dowolną zajął 41. pozycję.

W sobotę biegacze rywalizowali w sprincie (również techniką dowolną). Jedynym Polakiem, który udanie przebrnął przez eliminacje był Maciej Staręga. Najbardziej doświadczony biegacz odpadł w ćwierćfinale i ostatecznie uplasował się na 29. miejscu. Pod koniec szóstej „10” został sklasyfikowany Kamil Bury, a 73. był jego starszy brat, Dominik.

Dzisiaj mężczyźni rywalizowali na 15 kilometrów. Na trasie nieźle spisywał się Dominik Bury. Istebnianin, po przebrnięciu 10 km, mieścił się w czołowej „30”. Niestety, 23-latek zaczął później słabnąć i na mecie był 41. Kamil Bury zajął 81. pozycję, a Mateusz Haratyk 91.

W Davos, wpierw tryumfował faworyt do zwycięstwa, Johannes Hoesflot Klaebo. Z kolei w niedzielę mieliśmy małą niespodziankę, bo po sto punktów sięgnął reprezentant Rosji, Jewgienij Biełow.