Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niespodzianka za opłatę miejscową

Wisłę co roku odwiedzają tysiące turystów. Jak twierdzi burmistrz Wisły goście mają coraz większe wymagania, a to wymaga ciągłej modernizacji i unowocześniania bazy noclegowej oraz infrastruktury okołoturystycznej a to generuje coraz wyższe koszty.

Gmina ma prawo pobierać opłatę miejscową - Dzięki walorom oraz warunkom umożliwiającym pobyt osób w celach turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych gmina ma prawo do poboru opłaty miejscowej od osób przebywających w Wiśle ponad jedną dobę. – informuje Tomasz Bujok - Burmistrz Miasta Wisła i dodaje, że coraz liczniejsze rzesze przyjeżdżających do Wisły gości są dowodem na docenienie i akceptację naszych starań względem poprawy warunków pobytu.

Od teraz uiszczanie opłaty ma być jeszcze łatwiejsze. Na terenie miasta powstał ujednolicony i monitorowany system poboru i rozliczania inkasa. -  Od 1 lipca br. każdy właściciel obiektu noclegowego na terenie miasta Wisła, stał się inkasentem uprawnionym do pobierania opłaty miejscowej co oznacza, że w każdym obiekcie będzie można taką opłatę wnieść. W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z uiszczeniem opłaty prosimy o kontakt z pracownikiem Urzędu Miasta tel. 33 855 2425 wew. 104

Już wkrótce dla turystów przebywających w Wiśle ponad jedną dobę wnoszących opłatę miejscową za pobyt, ma być przygotowywana jest przez Burmistrza Miasta Wisła niespodzianka. Jaka? Informacja o tym ma wkrótce pojawić się na witrynie internetowej Wisły.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-10 15:08:37
Mirek123: Unowocześnienie bazy noclegowej zapewnia miasto Wisła ??? Rozumiem że miasto dotuje i dba o prywatne noclegi ? Może chodzi dziurę budżetową ?
2015-07-10 23:01:14
dyszol: Turyści przyjeżdżają do miasta, zostawiają pieniądze i biorą udział w impreazach dzięki którym miasto się rozwija, następnie miasto żąda od turystów opłaty za to że przyjechali po to, żeby dofinansować bazę noclegową która kompletnie do miasta nie należy? Pytanie mirka powyżej jest zasadne. Zjawisko poraża.
2015-07-11 07:08:58
heike: Gdziekolwiek sie jedzie trzeba placic oplate ,wiec w czym problem ? Czemu Wisla by nie mogła??
2015-07-11 08:20:24
Przepierón: Czy jest to dodatkowa opłata oprócz klimatycznej , czy też tak wymyślnie nazwali to co inni zwią opłatą klimatyczną?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: