Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Niepełnosprawność: gdzie szukać pomocy

Prowadzimy bardzo intensywny tryb życia, ciągle zabiegani, nerwowi, zestresowani i nawet nie wiemy kiedy nasz organizm odmówi posłuszeństwa. Potem nagle szukamy pomocy u wszystkich kogo znamy. Odpowiednia dieta, dobry rehabilitant, najlepszy wózek inwalidzki, dobra opiekunka i gdzie szukać dofinansowania. Dlatego przypominamy kilka informacji związanych właśnie z tym tematem.

Instytucji, które świadczą pomoc właśnie takim osobom jest wiele. Fundacje, stowarzyszenia, związki, ośrodki pomocy społecznej ale przede wszystkim Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR).
Wydziałów w PCPR jest wiele ale osobę niepełnosprawną powinny zainteresować: Dział Organizacyjny i Rehabilitacji Społecznej oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Aby starać się o dofinansowanie do jakiegoś zadania, potrzebne jest Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. W celu przyznania stopnia niepełnosprawności należy złożyć wniosek z wymaganymi dokumentami (głównie  to dokumentacja medyczna). Po uzyskaniu takiego orzeczenia, można zacząć starać się o dofinansowanie do zakupu wózka, sprzętu elektronicznego, do dopłaty w turnusie rehabilitacyjnym, wydania karty parkingowej, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, Przedmiotów Ortopedycznych i Środków pomocniczych oraz w likwidacji Barier Architektonicznych, w Komunikowaniu się i Technicznych.

Wszystkie te zagadnienia osoba niepełnosprawna lub jej przedstawiciel może załatwić w  Dziale Organizacyjnym i Rehabilitacji Społecznej. Tam otrzymamy dokładne wskazówki jakie dokumenty, wnioski należy zgłosić, w jakim terminie, co ile czasu można się ubiegać ponownie o dofinansowanie.

Wnioski o dofinansowanie można składać na kilka zadań ale nie ma żadnej reguły, że otrzymamy pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku i może się zdarzyć, że wszystkie nasze wnioski – prośby zostaną odrzucone.

Andrzej Koenig

 

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: