Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niepełnosprawni mogą zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego

Wybory prezydenckie 2020 zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym Komisarz Wyborczy w Bielsku-Białej wydał komunikat, dotyczący możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych. Prawo do głosowania korespondencyjnego mają osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

- Prawo zgłaszania zamiaru głosowania korespondencyjnego mają wyborcy niepełnosprawni o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, którzy są wpisani do rejestru wyborców w danej gminie według zasięgu działania obejmującego właściwość terytorialną Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej II, to jest w gminach powiatu (…) cieszyńskiego – informuje Mariusz Grążawski, Komisarz Wyborczy w Bielsku-Białej II.

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony Komisarzowi Wyborczemu w Bielsku-Białej II do dnia 27 kwietnia 2020 r. – w godzinach urzędowania od poniedziałku do piątku, od godziny 7:30 do godziny 15:30, w siedzibie Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej II i Delegatury Krajowego 2 Biura Wyborczego w Bielsku-Białej, ul. Piastowska 40, 43-300 Bielsko-Biała, pokój 119, blok B, telefon/telefaks 33 813 63 74 lub 33 812 60 39.

Chęć skorzystania z możliwości głosowania korespondencyjnego można zgłosić ustnie, pisemnie, telefaksem, lub w formie elektronicznej (skrzynka ePUAP - o adresie /m4q475ycio/skrytka Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Bielsku-Białej) lub drogą mailową na adres: bbi-sekretariat@kbw.pl. O dotrzymaniu terminu zgłoszenia, decyduje data otrzymania dokumentu przez Komisarza Wyborczego, nie zaś data stempla pocztowego.

Należy pamiętać o właściwości terytorialnej Komisarza Wyborczego, gdyż złożenie oświadczenia o chęci skorzystania z możliwości głosowania korespondencyjnego niewłaściwemu miejscowo komisarzowi, będzie nieważne. W przypadku powiatu Cieszyńskiego właściwym miejscowo komisarzem jest Komisarz Wyborczy II.

Stosowny formularz dostępny jest m.in. na stronie internetowej bielskiego KBW. Pod linkiem można znaleźć nie tylko wzór zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego, ale również wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania i zgoda na przyjęcie takiego pełnomocnictwa.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: