Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nielegalny pobyt

Kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej na wytypowanych drogowych szlakach komunikacyjnych województwa śląskiego doprowadziły do ujawnienia nielegalnego pobytu w Polsce czterech cudzoziemców: obywatela Wietnamu, obywatela Rosji oraz dwóch obywateli Ukrainy.

Do ujawnienia naruszenia przepisów doszło w wyniku czynności kontrolnych, prowadzonych przez mobilne patrole Straży Granicznej na odcinku autostrady A-4, w pobliżu Mysłowic, oraz w rejonie Cieszyna. Wizy uprawniającej do wjazdu i pobytu na terytorium Polski nie posiadała kontrolowana w rejonie Cieszyna 20-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta podróżowała ukraińskim autobusem rejsowym relacji Czechy - Ukraina.

Kontrola w rejonie Cieszyna innego autobusu relacji Czechy - Ukraina ujawniła nielegalny wjazd do Polski kolejnego obywatela Ukrainy - 56-letniego mężczyzny. Podczas sprawdzania jego dokumentów okazało się, że wiza, którą posiadał utraciła ważność prawie 2 miesiące temu.

 - W związku z naruszeniem przepisów i nielegalnym pobytem na terytorium Polski wszyscy cudzoziemcy zostali ukarani mandatami karnymi i otrzymali od Straży Granicznej decyzje administracyjne zobowiązujące do opuszczenia terytorium Polski, skutkujące rocznym zakazem ponownego wjazdu – relacjonuje ppłk SG Cezary Zaborski Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: