Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nielegalny imigrat z Ukrainy w Cieszynie i inni cudzoziemcy, naruszający polskie przepisy

W przeciągu zaledwie dwóch dni - 21 i 22 lipca - funkcjonariusze Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili aż 6 cudzoziemców naruszających przepisy. Wśród nich był również obywatel Ukrainy, przebywający nielegalnie na terenie Cieszyna.

Dwiema decyzjami o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu zakończyły się prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej kontrole legalności pobytu w Cieszynie i Tarnowie. W obu przypadkach kontrolowani byli obywatele Ukrainy, którzy wykorzystywali posiadane dokumenty pobytowe niezgodnie z celem deklarowanym podczas ubiegania się o ich wydanie.

Oprócz tego, w miejscowości Gorlice funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym podróżował obywatel Bułgarii. Cudzoziemiec legitymował się jedynie prawem jazdy, którego autentyczność budziła wątpliwości. W toku dalszych działań ustalono, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowanie pojazdami, a prawo jazdy i będący do niego załącznikiem talon, służący do rejestrowania punktów karnych, są fałszywe. Za popełnione przestępstwo obywatelowi Bułgarii grozi nawet kara 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w Rabce-Zdroju na targowisku miejskim ujawniono handlującą bez wymaganego wpisu do ewidencji działalności gospodarczej obywatelkę Rumunii. Kobieta za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem.

W Katowicach – Pyrzowicach odmówiono wjazdu do Polski dwóm cudzoziemcom. Pierwszy z nich, obywatel Albanii, nie posiadał wymaganej wizy lub innego tytułu pobytowego, natomiast Ukrainka nie potrafiła uzasadnić celu i warunków pobytu na terytorium RP.

źródło: OX.PL/SMOSG
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: