Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nielegalne plakaty

Choć wydawać by się mogło, że przestrzeń miejska należy do każdego, są przepisy, które regulują np. umieszczanie w niej reklam i plakatów. Patrol Straży Miejskiej z Cieszyna przypomina, że plakaty można wieszać, jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.

- W dniu 28.07.2014r  patrol Straży Miejskiej stwierdził nieprawidłowości w umieszczaniu plakatów w centrum miasta. Plakaty były umieszczone w miejscach do tego celu nie wyznaczonych. Straż Miejska prowadzi czynności wyjaśniające, prowadzące do ustalenia sprawcy wykroczenia - informują funkcjonariusze cieszyńskiej SM.

Art 63a - Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego celu nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Straż Miejska przypomina, że ogłoszenia powinny być tylko wywieszone w miejscach specjalnie do tego celu przeznaczonych i za zgodą właścicieli tych miejsc. Są to najczęściej tzw. słupy lub tablice ogłoszeniowe, gdzie powinny znaleźć się zarówno apele, afisze itp. plakaty, jak i drobne ogłoszenia, za pomocą których ludzie mogą się nawzajem informować.

vdka

źródło: OX.PL/SM Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: