Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niefortunna wypowiedź radnej?

''Potrzeba wymieszania krwi mieszkańców Trójwsi'' - te słowa zbulwersowały radną powiatu Łucję Michałek, która na ostatniej sesji wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego zawrzało. Wszystko za sprawą rzekomej wypowiedzi, na posiedzeniu Komisji Edukacji, radnej Powiatu Cieszyńskiego Czesławy Haczek dotyczącej Trójwsi. Radna w swoim wystąpieniu miała wskazać na potrzebę wymieszania krwi mieszkańców Trójwsi, co zbulwersowało zwłaszcza radną Łucję Michałek. Wydała ona i odczytała na sesji Rady stosowne oświadczenie w tej sprawie.  W odniesieniu do wypowiedzi radnej Czesławy Haczek podczas posiedzenia Komisji Edukacji w dniu 21 września br. która cytuję – widzi potrzebę wymieszania krwi mieszkańców Trójwsi, wyrażam sprzeciw wobec tego typu znanej z przeszłości retoryki oraz domagam się jej wyjaśnienia oraz sprostowania – informuje Michałek.

Wypowiedzi radnej Haczek w aspekcie wyboru przez uczniów z Gminy Istebna szkół ponadgimnazjalnych poza powiatem cieszyńskim w kontekście potrzeby wymieszania, są nieetyczne i niedopuszczalne. Takie stwierdzenia wywołują konflikt i stawiają mieszkańców Gminy Istebna w poniżającym i niekorzystnym świetle. Komentarze radnej Haczek podważają zasadnicze wartości, jakimi kierują się mieszkańcy Gminy Istebna. Powodują stygmatyzację i dalszy odpływ młodzieży do szkół poza powiat cieszyński. Wzrost młodzieży, która uczy się w szkołach poza powiatem cieszyńskim jest dowodem na jej szczególne uzdolnienia sportowe i artystyczne. Pragnę również poinformować, że po zapoznaniu się z tematem, prezentowane oświadczenie jest również stanowiskiem Klubu Radnych PiS oraz Cieszyńska Inicjatywa Społeczna – zaznaczyła Michałek.

Czesława Haczek nie rozwinęła tego tematu, a jedynie przyznała, iż jej wypowiedź na komisji została źle zrozumiana. Oświadczam, że słów przytoczonych przez Radną Panią Łucję Michałek nie użyłam – informuje Haczek. Radna wydała też stosowne sprostowanie do protokołu, który sporządzono z posiedzenia wspomnianej komisji.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-04 08:48:26
Nokia2007: Czy tylko ja mam wrażenie, że radni zajmują się tylko sobą, tym kto co powiedział/napisał a nie sprawami powiatu? Ludzie, wróćcie do przedszkola, albo zacznijcie na poważnie sprawować swoje obowiązki. Kolejny raz wstyd!
2015-10-04 09:48:07
blueproject2050: Patrzcie k...wy nie znające historii co było 100 lat temu, pisze pod kątem przyjmowania islamiskich mordercow i gwalcicieli na naszą ziemie, zacytuje tresc poprzedniego artykułu OX: \"Sąd obrony krajowej zawiadamia o zasądzeniu na karę śmierci następujących osób, oskarżonych o rozszerzanie proklamacji, których treścią było wzywanie do zdrady stanu: asystent budowlany Walenty Posołda, stolarz Tomasz Krejci, nauczyciel Ryszard Wagner, urzędnicy prywatni Jan Walisek i Ryszard Stoklasa, lekarz miejski dr Józef Keller i kasjer miejski Fryderyk Kuca. Historia się powtarza na naszych oczach.
2015-10-04 20:03:54
kokoteczek: Nokia2007 nie to nie wrszrnie to fakt ta kadencja wybitnie nie udsna jak celebryci normalnie...nic dala ludzi.
2015-10-05 06:22:49
koszor: Kokoteczek chyba cię dopadł tzw. Zespół Gazurka. Napij się maślanki, połóż do łóżka, a jutro możesz komentować na trzeźwo.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: