Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niedzielny konkurs w Bat Mitterndorf został odwołany

Niestety, silnie wiejący wiatr pokrzyżował plany skoczkom. Dzisiejszy (14.01) konkurs miał być ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata w lotach, które potrwają od piątku do niedzieli (19-21.01) w Oberstdorfie.

W południe miały się odbyć kwalifikacje do dzisiejszego konkursu, ale już te nie doszły do skutku. Powód był ten sam, przez który później jury odwołała konkurs - wiatr. Co prawda, później podmuchy nieco opadły, ale w obawie o bezpieczeństwo skoczków do zawodów nie doszło. 

Konkursy w Kulm miały być ostatnim testem dla skoczków, gdyż w następny weekend czekają je Mistrzostwa Świata w lotach. Już w czwartek (18.01) odbędą się kwalifikacje do piątkowego i sobotniego, czteroseryjnego konkursu indywidualnego. Na niedzielę zaplanowado zmagania w drużynach. Wiemy już kto pojedzie do Oberstdorfu. Stefan Horngacher weźmie ze sobą Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Piotra Żyłę (WSS Wisła) oraz Macieja Kota. Jednak austriacki szkoleniowiec będzie mógł wystawić tylko czterech skoczków. O tym, kto nie wystąpi na MŚ przekonamy się w czwartkowe popołudnie, po oficjalnym treningu.

Z kolei kolejne zawody, w ramach Pucharu Świata, odbędą się w Zakopanem. Rywalizację na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi, zaplanowano na 27-28 stycznia.

 

Andrzej Poncza

źródło:
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: