Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Niecałe 10 minut na wniosek

Do rodziców z województwa śląskiego trafiło już 100 mln zł na wyprawkę szkolną. 9 minut i 35 sekund to średni czas potrzebny na złożenie wniosku o świadczenie w ramach programu „Dobry start”.

- W województwie śląskim do 11 sierpnia rodzice i opiekunowie złożyli 286 tys. wniosków za 398 tysięcy dzieci. Wypłacono już 334 tysiące świadczeń na kwotę przekraczającą 100 mln zł – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start" można składać od 1 lipca do 30 listopada. Środki z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Empatia.

- Rodzice i opiekunowie na adres mailowy wskazany we wniosku otrzymają powiadomienie o przyznaniu świadczenia. Pieniądze zostaną przekazane na wskazany rachunek bankowy w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia – dodaje rzeczniczka.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r.        

Red/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-16 09:38:40
krzysztof.nnn: suweren ma się cieszyć że może wypełnić wniosek o jałmużnę, a dojna zmiana PiS obrasta w pasożytniczych milionerów na państwowych posadach - płaci im oczywiście ten sam suweren swoimi podatkami, swoja krwawicą - ciemny lud mówi: "kradną, ale nam też coś dają" - tak jest mentalność ok. 1/6 polskiego społeczeństwa, elektoratu bandy złodziei i oszustów z PiS
2022-08-16 09:39:01
krzysztof.nnn: Kaczyński wielokrotnie mówił, że do "polityki nie idzie się dla pieniędzy". Ale po siedmiu latach rządów Zjednoczonej Prawicy, wokół obozu rządzącego powstała grupa milionerów, którzy dorobili się na zasiadaniu we władzach spółek z udziałem Skarbu Państwa. Przyjaciel Zbigniewa Ziobro za czasów "dobrej zmiany" zarobił ponad 13 milionów zł. Była szefowa kancelarii prezydenta Dudy prawie 7 milionów. Polityczno-biznesowa nadzieja Jarosława Kaczyńskiego - blisko 6 milionów. Kilku byłych posłów i radnych PiS wzbogaciło się o parę milionów złotych. Nie sposób oczywiście wyliczyć wszystkich ludzi "dobrej zmiany", którzy po wygranej PiS w wyborach 2015 r. trafili do władz około 430 spółek z bezpośrednim udziałem państwa oraz tysięcy ich spółek-córek i spółek-wnuczek.
2022-08-16 09:40:53
krzysztof.nnn: Wirtualna Polska przeanalizowała kogo zatrudniały na najważniejszych stanowiskach te spółki z udziałem państwa, które są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółki giełdowe, ponieważ – w odróżnieniu od innych firm, których udziałowcem jest państwo – one w swoich sprawozdaniach muszą ujawniać wynagrodzenie poszczególnych członków swoich władz (niestety, takiego obowiązku nie mają pozostałe spółki, a to w nich najczęściej zatrudniani są krewni i znajomi polityków).
2022-08-16 09:43:00
krzysztof.nnn: Tylko we władzach badanych przez nas 19 koncernów znaleźliśmy aż 122 ludzi powiązanych z obozem rządzącym – partyjnych działaczy, kolegów i współpracowników najważniejszych polityków obozu rządzącego: Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Jacka Sasina, Joachima Brudzińskiego czy Zbigniewa Ziobry oraz osoby od lat trzymające się blisko PiS. Tych 122 ludzi zarobiło w spółkach giełdowych łącznie prawie 267 mln zł.
2022-08-16 09:43:11
krzysztof.nnn: Aż 66 osób, zasiadając we władzach giełdowych spółek z udziałem Skarbu Państwa, zostało więc do końca 2021 r. milionerami. Część z pozostałych 56 osób dołączyła już do grona milionerów po wypłacie wynagrodzeń za siedem miesięcy 2022 r. Kilkunastu ludziom z naszej listy naliczono również "należne" lub "potencjalnie należne" nagrody, których wysokość szła w setki tysięcy, a nawet miliony złotych.
2022-08-16 09:44:05
krzysztof.nnn: Wielu ludzi z tej listy zarabia równocześnie w innych państwowych spółkach, niż te, które badaliśmy (albo w państwowych instytucjach). Ich faktyczne zarobki są więc jeszcze wyższe, niż podajemy w rankingu. Jak sprawdziliśmy w dokumentach Państwowej Komisji Wyborczej, wiele osób, o których piszemy, wpłacało znaczące kwoty na fundusz wyborczy PiS w kolejnych wyborach (parlamentarnych, prezydenckich, europarlamentarnych), pomagając w ten sposób w utrwaleniu rządów tej partii. Przy każdej z nich podajemy kwoty darowizn z ostatnich lat. Oto raport, jakiego w polskich mediach nie było.
2022-08-16 09:44:32
krzysztof.nnn: wiadomosci.wp.pl/klub-milionerow-dobrej-zmiany-astronomiczne-zarobki-ludzi-zwiazanych-z-pis-6800300344855040a
2022-08-16 12:15:33
oxjas1: - [ ] Grupa trzymajaca "polski cukier" jest zarzadzana przez ludzi PiS. To Krajowa Grupa Spozywcza kontroluje 40% rynku i nalezy do Skarbu Panstwa. Rozumiecie teraz , w czyim interesie jest drogi cukier? Zeby bylo z czego finansowac np. na szkolna wyprawke dla dzieci !
2022-08-16 14:20:50
perpetua: w PiS kryteria dostępu do koryta władzy są proste: im większa menda i szuja, tym lepsze miejsce dostaje
2022-08-16 17:59:58
bolo 5064: Cześć. Przyznam się ,że nie rozumiem polityki teraźniejszych rządów. Wiadomo ,takie czasy ,trzeba oszczędzać .Stryk co robił w czechach kupił mi takóm taszym /tornister/.Jo s nióm chodził do szkoły 8 roków.Książki /podręczniki/ były szyte,nie klejone.Korzystało n nich wiele roczników.Piórniki były drzewiane /starczały na całych 8 roków/.Atramynt woźny wlywoł do kałamarzy. I tak my sie uczyli.Potym było technikum. I co .Jedna drobna opłata i miałeś zapewnione podręczniki na całe 5 lat nauki /z wypożyczalni/.Po zakończeniu semestru podręczniki się oddawało.Ludzie,i my co,"debilniejemy'.Po co produkować podręczniki,które po pół roku się rozlatują.Po co drukować podręczniki które piszą debile.Czy nie ma jakichś komisji aby oddzielić ziarno od plew.Po co zaśmiecać młodym umysły naszym /tzn,starych /syfem.Dlaczego teraz co roku musi być "wyprawka"Dlaczego co roku muszą być inne podręczniki.Po co produkować ten cały szkolny badziew z plastiku /z 3 miesiące się rozleci/.Chciałoby się powiedzieć "dziwny jest ten świat" /Niemen/.Wiecie,moja bratanica jak jej powiedziałem ,że mam smartfona 7 lat,powiedziała przywieś sobie tabliczkę konserwatora zabytków. Ale po co jak on działa.Ludzie ,nas ten niby postęp unicestwi. Pozdrawiam
2022-08-16 18:39:06
Ar--Ai: Bolo to nie chodzi o postęp, on jest ewidentny ale to nie on jest problemem tylko rozpasanie będące skutkiem dobrobytu - postęp to smartfon, rozpasanie to wymiana smartfona co rok albo i częściej - ale co się dziwić ludziom, że nakręceni reklamami chcą non stop kupować i kupować, skoro nawet chamski i toporny hejt z kurwizji działa na niemałą część populacji
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: