Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie wiesz która polisa na życie jest najlepsza? Sprawdź ranking

Powiedzenie „mądry Polak po szkodzie” nie wzięło się znikąd. Jako naród raczej nie mamy tendencji do przyszłościowego myślenia i zabezpieczania się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Ten trend powoli się jednak odmienia. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się m.in. polisy na życie, które oferują kilka możliwości ochrony ubezpieczonego i jego bliskich. Jak jednak wybrać odpowiedni pakiet dla siebie?

Czym jest polisa na życie?

Jego nazwa być może tego nie sugeruje, jednak ubezpieczenie na życia nierzadko obejmuje bardzo szeroki pakiet usług i chroni posiadacza polisy w wielu różnych sytuacjach. Ogólnie rzecz biorąc, zapewnia ona ochronę (pod względem finansowym) w różnych sytuacjach związanych ze zdrowiem lub życiem ubezpieczonego. W zależności od rodzaju polisy świadczenia są wypłacane:

  •   w przypadku śmierci posiadacza polisy (uposażonym wskazanym w umowie),

  • w przypadku doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu,

  • w przypadku braku zdolności do pracy,

  • po wypadku,

  • przy poważnej chorobie,

  • w przypadku hospitalizacji, kontuzji, operacji

To jednak nie wszystko. Ubezpieczenie na życie może też pomagać w oszczędzaniu na emeryturę (lub inny cel), a także pomnażaniu środków poprzez inwestycje. Ponadto może zawierać dodatkowe pakiety medyczne zapewniające np. konsultacje lekarskie, domowe wizyty, dowóz leków i wiele innych.

Czym różnią się poszczególne polisy na życie?

Główny problem z wyborem polisy na życie polega na tym, że oferta na rynku jest bardzo zróżnicowana. Ubezpieczenia różnią się wieloma czynnikami, w tym m.in.:

  • wysokością sumy ubezpieczenia – czyli kwoty, na jaką opiewa polisa;

  • okresem obowiązywania umowy – polisa może być zawierana dożywotnio lub na określony czas (np. 10 lat);

  • zakresem ochrony – zgodnie z informacjami podanymi powyżej

To właśnie od nich w znacznej mierze zależy składka, jaką należy uiszczać ubezpieczycielowi. Na jej wysokość wpływają jednak również czynniki ryzyka, czyli np. wiek ubezpieczonego, wykonywany zawód czy obecny stan zdrowia. Jeśli towarzystwo stwierdzi, że z jakiegoś powodu jesteś obarczony podwyższonym ryzykiem zarachowania, wypadku itd., zapłacisz więcej.

Polisy różnią się też wyłączeniami, czyli zdarzeniami, które nie podlegają ochronie. Warto dokładnie je przeanalizować przed podpisaniem umowy, by nie okazało się, że po latach opłacania składek nie dostaniesz świadczenia wtedy, kiedy będzie Ci potrzebne. Dokładny zakres ochrony jest zawarty w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) dołączanych do każdej umowy.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?

Najlepsza polisa na życie to taka, która jest dopasowana do Twoich potrzeb. Jak ją znaleźć? Warto skorzystać z internetowych narzędzi do porównywania ofert. Sprawdź ranking ubezpieczenia na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl, by dowiedzieć się, jak oceniane są poszczególne polisy według obiektywnych kryteriów. Dzięki dostępnym na stronie kalkulatorom z łatwością porównasz wybrane ubezpieczenia i wybierzesz zgodnie ze swoimi potrzebami.

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: