Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie rozkopywać dodatkowo parku

 Samorząd Wisły ogłosił przetarg na budowę Beskidzkiego Centrum Narciarstwa im. Adama Małysza. - Prace muszą się rozpocząć w najbliższych miesiącach – powiedział Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Oferty można składać do 27 czerwca. Z dokumentacji przetargowej wynika, że firma, która zostanie wybrana będzie miała na zrealizowanie zadania 14 miesięcy od podpisania umowy. – Z zastrzeżeniem, że wykonanie zasadniczych robót   budowlanych   związanych   z  nadbudową   i   przebudową   istniejącego   budynku usługowego, musi zostać zakończone w terminie 11 miesięcy napisano.

Taki zapis jest konieczny, by  w kolejnych trzech miesiącach możliwa była realizacja II etapu zadania, który obejmuje wykończenie,  niezbędne instalacje oraz przygotowanie ekspozycji, w tym wykonanie systemu multimedialnego aranżacji.

Tomasz Bujok wyjaśnił, że pośpiech ma związek z prowadzoną obecnie modernizacją zaplecza amfiteatru. Oba obiekty znajdują się w parku Kopczyńskiego w centrum Wisły i będą ze sobą sąsiadowały. Władzom Wisły zależy, aby „nie rozkopywać dodatkowo parku”.

Muzeum powstanie w miejscu, gdzie istnieje hala parkowa. Zostanie rozebrana. Nowa placówka będzie dwukondygnacyjna. Szacowany koszt stworzenia muzeum to 24 mln zł.

Wisła na ten cel pozyskała 18 mln zł z funduszy Unii Europejskiej. Burmistrz powiedział, że otwarcie muzeum planowane jest na lato 2025 roku.

Wisła ma projekt, pozwolenie na budowę i koncepcję wystawy muzealnej.

Stworzenie placówki jest wspólną inicjatywą marszałka województwa śląskiego, burmistrza Wisły i Adama Małysza. Będą tam prezentowane trofea wywalczone na skoczniach narciarskich przez Małysza i Piotra Żyłę, a także olimpijczyków: biegaczy i alpejczyków.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: