Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie poskakali. Kiedy zawody w Oberstdorfie z udziałem Żyły i Zniszczoła?

Wczoraj (22.02.2024) miały się odbyć treningi oraz kwalifikacje do sobotniego konkursu w Oberstdorfie. Niestety, wiało tak mocno, że treningi i kwalifikacje całkiem odwołano. Wśród mających skakać na niemieckiej skoczni jest dwóch zawodników WSS Wisła: Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł.

Zaplanowane na czwartek (22 lutego) oficjalne treningi i kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oberstdorfie zostały odwołane ze względu na zbyt silny wiatr.

Od początku dnia na Heini-Klopfer-Skiflugschanze panowały niekorzystne warunki atmosferyczne. Odwołana została próba skoczni, następnie przenoszony był oficjalny trening, którego rozegranie było konieczne przed pierwszymi ocenianymi skokami weekendu. O 16:30 zapadła decyzja o odwołaniu czwartkowych treningów i kwalifikacji. 

- Skakanie nie było dzisiaj możliwe, wiatr wiał ponad 10 metrów na sekundę, to niebezpieczne, szczególnie w lotach narciarskich – mówił trener Kadry Narodowej A w skokach narciarskich Thomas Thurnbichlera.

Nowy harmonogram

Znamy już nowy harmonogram rywalizacji w ramach Pucharu Świata na obiekcie HS235. W piątek o 14:00 rozpocznie się sesja treningowa złożona z dwóch rund skoków, zaś o 16:30 czeka nas konkurs duetów. W jego ramach odbędą się dwie serie konkursowe.

Kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego rozegrane zostaną tuż przed zawodami o 14:30 - zamiast początkowo zaplanowanej serii próbnej.

 

NG/materiały prasowe PZN 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: