Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie odpala? Strażnicy pomogą

Wraz z nadejściem chłodniejszej aury, pojawia się też problem wyładowanego akumulatora w samochodzie. Na ratunek przyjdą strażnicy miejscy!

Akumulatory samochodowe pomagają naszemu samochodowi „wystartować”, ale same mają ograniczoną żywotność (około 4-6 lat). O tym, że nie są one wieczne, zapominają często kierowcy. Zużyty akumulator jednak szybko daje o sobie znać – nie uruchomimy auta. Najczęściej do takiej sytuacji dochodzi zimą, kiedy akumulator szybciej się wyładowuje. W takiej sytuacji poratować nas może urządzenie startowe, tzw. booster, a jeśli go nie mamy – uczynny inny kierowca, który „pożyczy” nam trochę swojej energii. A jeśli nie mamy ani jednego ani drugiego? Poratują strażnicy miejscy!

- Strażnicy pomogą jeśli auto odmówi posłuszeństwa!! Za oknem coraz niższe temperatury. Zdarza się, że samochód nie chce odpalić. Strażnicy chętnie pomogą. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 986. – informują na swoim facebokowym profilu cieszyńscy strażnicy miejscy.

- W miarę możliwości czasowych spieszymy jak co roku z pomocą w sytuacjach awaryjnych. Jednak chcielibyśmy podkreślić, że pomoc w uruchomieniu pojazdu przez strażników miejskich co do zasady jest czynnością jednorazową dla użytkownika samochodu. W ślad za pomocą strażników właściciel pojazdu powinien dokonać niezbędnych napraw lub wymiany akumulatora, tak aby sytuacja się nie powtarzała – zauważają.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: