Nie mogło być inaczej – Wolski znowu strzela, a Trzyniec wygrywa!

Nie było to łatwe spotkanie dla mistrzów Czech, ale ci wywiązali się z roli faworyta i z Pardubic wywożą pełną pulę. Głównym bohaterem meczu okazał się Wojtek Wolski – strzelec dwóch bramek, a przy zwycięskim trafieniu Ondreja Kovarcika zanotował asystę.

Pardubice, które zamykają ligową stawkę, zaprezentowały się z dobrej strony. Już pierwsza tercja, wygrana przez gospodarzy, naznaczyła, że trzynieccy hokeiści nie będą mieli łatwą przeprawę. Goście wyrównali w 30. minucie za sprawą Wojtka Wolskiego. A kilka minut później, ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny, dzięki czemu Trzyniec objął prowadzenie.

Stalownicy zaspali początek ostatniej odsłony, gdyż Poulicek wyrównał w czasie 41:22. Remis dość długo się utrzymywał, ale w 52. minucie Ondrej Kovarcik pokonał bramkarza Pardubic – Pavla Kantora – i zapewnił swej drużynie komplet punktów.

Kibice Trzyńca muszą być zadowoleni, iż na lód wrócił Martin Ruzicka (przyp. red. - zanotował asystę przy bramce Wolskiego), dla którego to pierwszy występ w tym sezonie, po tym jak doznał kontuzji w połowie ubiegłego roku. Cieszy również forma Wolskiego. Kanadyjczyk polskiego pochodzenia, w dotychczasowych czterech meczach, zdobył 7 bramek oraz zanotował 3 asysty.

Stalownicy nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż w niedzielę czeka ich starcie z nowym liderem Tipsport Extraligi – HC Bili Tygri Liberec. Trzyniec, po dzisiejszej wygranej, podskoczyli na 5. miejsce.