Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie- dla obnośnego handlu. W Czeskim Cieszynie mają dość domokrążców!

Mieszkańcom Czeskiego Cieszyna nie podobają się handlarze obnośni. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Ratusz mieszkańców denerwują kupcy, którzy chodzą po domach zachęcając do zakupów.

Mieszkańcy Czeskiego Cieszyna nie chcą obnośnego handlu na terenie Czeskiego Cieszyna. Chcą, aby władze wprowadziły zakaz tego typu handlu na terenie miasta. Sondaż przeprowadziły władze Czeskiego Cieszyna na stronie internetowej i w formie papierowej ankiety dystrybuowanej przez pracowników urzędu. Aż 89 % ankietowanych opowiedziało się za wprowadzeniem zakazu handlu obnośnego na terenie Czeskiego Cieszyna. 79% zapytanych wierzy, że kiedy władze taki zakaz wprowadzą domokrążców będzie mniej. 81 % ankietowanych jest też zdania, że taki zakaz poprawi bezpieczeństwo w mieście.


Wnioski z ankiety zostały przekazane Radzie Miejskiej. Dwa lata temu dzięki podobnym działaniom w Czeskim Cieszynie wprowadzono dekret o ograniczeniu koszenia trawy w niedzielę i święta.


Zakaz handlu obnośnego pozwoliłby walczyć z domokrążcami. – Wprowadzenie takiego zakazu mogłoby skutkować kontaktem ze służbami porządkowymi i mandatem – mówi zastępca burmistrza Stanislav Folwarczny, tłumacząc, że w ostatnim czasie coraz więcej jest takich ludzi, którzy chodzą po domach z  "korzystną" ofertą. Głównie ludzie skarżą się na handlarzy komórkami, dostawców energii czy gazu. Niektórzy udają ekspertów i twierdzą, że obowiązkowo należy zakupić jakieś urządzenie na przykład absurdalnie drogie detektory dymu.


Zgodnie z czeską  ustawą o handlu, gmina może, w drodze rozporządzenia zakazywać tego typu sprzedaży.  – Kary dla takich domokrążców mogą wynieść od 30.000 koron do 200.000 koron. Kontrole przeprowadza policja a wysokość kar ustala urząd – dodaje szef Handlu i Transportu Eva Widnicová.


Dorota Kochman
 

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: