Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

NIE dla cen paliw!

Jesteś kierowcą? Możesz się przyłączyć do protestu, który organizowany jest 28 stycznia na polskich drogach. Jeśli wierzyć zapowiedziom internautów na forach internetowych, czeka nas drogowy paraliż. Potestujący mają nadzieję że dzięki akcji ''Stop cenom paliw w Polsce'', uda się zwrócić uwagę na ceny benzyny i oleju napędowego.

 

Podjeżdżamy na stację benzynową i no właśnie… od kilku lat tankujemy tyle samo, a z miesiąca na miesiąc płacimy więcej…Ostatnie zapowiedzi o tym, że za litr paliwa będziemy płacić ponad sześć złotych (Portal OX.PL pisał o tym w artykule „Litr za szóstkę”)rozzłościły kierowców. Na forach internetowych dyskusja wrze. Również na forum Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL. 

Co powiecie na zorganizowanie protestów na cieszyńskich stacjach benzynowych 28 stycznia. Proponuję zorganizowanie strajku włoskiego, lanie do baku paliwa za 1zł i płacenie na stacji tak przez 1h – pisze rafko. – U nas może i by tak trzeba było zrobić, bo stacje podwyższają cenę ze względu na popyt (Czesi) – dodaje krilady. – jestem za! 28.01 to dzien targowy ale bedzie maras  dowiedziałem się że grupa z Żor pojedzie w kierunku Ustronia blokując "wiślankę" może połączymy się z nimi na węźle w Skoczowie, jadąc S1 z Cieszyna do Skoczowa i na węźle góreckim zawracamy – dodaje tomb. 

Pojawiają się konkretne propozycje –  Proponuję obstawienie stacji benzynowych w Cieszynie (lotos na bielskiej, bliskiej na stawowej, orlena na katowickiej i statoila na kolejowej) o godzinie 10.00, tankować za 1zł i robić wszystko bardzo wolno. Tak by sparaliżować ruch na stacjach w okresie bumu czechów. Dodatkowo proponuję wstawić za szybę biała kartkę żeby było wiadomo kto strajkuje i nie dublować się przy dystrybutorach – proponuje rafko. – To dobry pomysł ale nie jako jednorazowa inicjatywa. Możemy wywalczyć kilka groszy z marży ale musiałaby taka akcja potrwać kilka dni z rzędu i pokazać właścicielowi stacji, że jest w plecy – dodaje dyszol. ZOBACZ FORUM

28 stycznia, czyli w najbliższą sobotę na drogach w całej Polsce szykuje się protest.Kto wybiera się w najbliższą sobotę w podróż musi się poważnie zastanowić, albo zmienić trasę na taką, która przebiega lokalnymi drogami. Te główne – autostrady, drogi ekspresowe i te przebiegające przez centra miast będą blokowane. Również w naszym regionie droga ekspresowa S1 zostanie zablokowana. W samo południe kierowcy zbiorą się na parkingu pod centrum handlowym Auchan obok przystanku autobusowego, stamtąd  udadzą się na drogę ekspresową S1. Planują nią podróżować z prędkością 40 km/h.

Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: