Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie chcą, czy nie wiedzą ?

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Cieszynie realizuje wiele zadań, wśród nich jest wspieranie osób bezrobotnych w podejmowaniu samozatrudnienia poprzez wypłacanie zasiłków na ekonomiczne usamodzielnienie. Okazuje się jednak, że owe zasiłki nie cieszą się wśród mieszkańców naszego miasta zainteresowaniem. Świadczy o tym fakt, że w 2009 roku nikt nie zwrócił się z prośbą o przyznanie takiego zasiłku do MOPS w Cieszynie. A może zbyt mało osób wie o takiej możliwości?

W 2005 roku Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia wysokości, szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz zwrotu zasiłku celowego na ekonomiczne usamodzielnienie. Uchwała określa, że zasiłek może być przeznaczony na pokrycie kosztów przyuczenia do zawodu lub przekwalifikowania lub też pokrycia kosztów związanych z podjęciem działalności gospodarczej. - Pojawia się, więc pytanie, gdzie ukazała się informacja dotycząca tej uchwały, do której mogliby dotrzeć bezrobotni, nie koniecznie pukający do drzwi MOPS ? Uważam, że osobom, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą niejednokrotnie brakuje właśnie tzw. wkładu własnego. Gdyby wiedziały o takiej możliwości... Tutaj pole do popisu miał pracownik socjalny z MOPS – podkreśliła Alicja Wlach Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Cieszynie.

Zasiłek przydzielany z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie może być przyznany osobie, która otrzymała już dotację z Urzędu Pracy. - Ponieważ Urząd Pracy proponuje  dużo lepsze warunki niż MOPS, prosimy zainteresowane osoby o składanie wniosków do Urzędu. Informacja taka dociera do naszych klientów jeżeli pracownik socjalny uzna, że danej osobie można taką pomoc zaproponować – wyjaśnił Jakub Wąsik Kierownik MOPS w Cieszynie.

(bsk)
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: