Nie awansowali do półfinału w koszykówce...

Niestety nie udało się żadnej drużynie z naszego regionu awansować do półfinału województwa śląskiego w koszykówce szkół ponadgimnazjalnych. W meczu dziewcząt spotkały się zespoły II LO im.M.Kopernika w Cieszynie i ZSO Pawłowice. Po dwóch kwartach koszykarki z Kopera przegrywały tylko jednym punktem 21:22. Decydująca okazała się trzecia kwarta, którą dziewczęta z Pawłowic wygrały różnicą sześciu punktów. Końcowy wynik brzmiał 45: 37 i to zespół ZSO Pawłowice awansował do półfinału województwa śląskiego. Najwięcej punktów dla cieszyńskiej drużyny zdobyły kapitan Daria Kornecka (18) i Aleksandra Kasztura (16), a trenerem był Włodzimierz Habarta.
W meczu chłopców spotkały się drużyny ZSEG Cieszyn i ZSR Pszczyna. Dwie pierwsze kwarty wygrali zdecydowanie chłopcy z Pszczyny 36:11, co zadecydowało o końcowym wyniku całego spotkania. Dwie kolejne części gry to już wyrównany pojedynek, ale przewaga z pierwszych dwóch odsłon była nie do odrobienia. Mecz kończy się wynikiem 57:40 i awans do kolejnego etapu staje się udziałem drużyny ZSR Pszczyna. W drużynie
ZSEG najlepiej punktowali Tomasz Kotowski (11) i Łukasz Posiak (8), a opiekunem była Małgorzata Firląg