Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nawigacja wprowadza w błąd...

Korzystający z nawigacji Map Google, powinni uważać - nie wszystkie informacje aplikacja prezentuje prawidłowo. O błędzie informują lokalne samorządy.

Otrzymaliśmy informacje, że zgodnie z mapami Google droga przez Wisłę, prowadząca do ronda na którym można kierować się na Istebną i Szczyrk jest nieprzejezdna (DW941). Do sprawy odniosły się lokalne samorządy, które informują, że DW941 jest przejezdna w całości, a sytuacja jest wynikiem błędu aplikacji - Mapy Google od kilku dni robią nam psikusa, informując, że droga z centrum Wisły w kierunku ronda na Istebną i Szczyrk jest zamknięta. W związku z tym nawigacja prowadzi różnymi, czasem bardzo górzystymi objazdami. Przyczyną będą pewnie roboty drogowe na wislańskiej drodze, ale mimo utrudnień jest ona przejezdna – poinformowała Gmina Istebna.

Na DW941 można spotkać utrudnienia związane z remontem a w godzinach szczytu mogą zdarzać się korki, droga  jednak jest przejezdna. Gmina  Istebna zwróciła się do administratora Google Maps o usunięcie błędu, jednak magistrat nie doczekał się jeszcze odpowiedzi - Sugerujemy w tym wypadku ignorować polecenia nawigacji i spokojnie jechać przez centrum Wisły lub dokładnie sprawdzić alternatywne drogi pokazywane na Google Maps! – poinformowała Istebna.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-16 22:11:36
kierowca_bombowca: To, to jest pikuś, Google Maps do dzisiaj nie pokazuje drogi z Jaworzynki do Cierne i Skalite na Słowacji którą ówczesny wójt Pan Mazurek tak hucznie otwierał. Tutaj o tam pisano https://wiadomosci.ox.pl/nowa-droga-oficjalnie-otwarta,52247 Pyski roześmiane od ucha do ucha, impreza była, drogi na mapach nie ma.
2021-02-16 22:16:27
kierowca_bombowca: Z innej beczki, droga Trinec do Mosty Jablunkova jest dla pojazdów do 3,5 tony płatna czy bezpłatna? Czeskie portale podają, że płatna, google, że bezpłatna, jak jest naprawdę ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: