Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nawet 7,5 tys. dotacji na wymianę pieca

Nawet 7.5 tys. zł dotacji możesz odebrać, składając wniosek o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła na ekologiczne w Gminach Skoczów i Zebrzydowice. Chcąc skorzystać z dotacji warto już teraz rozpocząć rozmowę z profesjonalną firmą instalacyjną z regionu.

Jak skorzystać z dotacji?

Dotacja obejmuje wymianę starych wysokoemisyjnych, nieefektywnych kotłów centralnego ogrzewania na paliwo stałe oraz innych źródeł ciepła na paliwa stałe.

Stary kocioł powinien zostać wymieniony na inne, niskoemisyjne, wysokosprawne źródło ciepła na paliwo stałe. Może to być: kocioł węglowy, kocioł na biomasę, kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania, czy kocioł kondensacyjny. Wybrane nowe źródło ciepła musi spełniać co najmniej standard emisyjny zgodny z 5. klasą pod względem granicznych wartości emisji zanieczyszczeń normy PN-EN 303-5:2012.

Nabór wniosków – terminy

Kwota dotacji, w zależności od gminy, wynosi 50% lub 75% kosztów realizacji inwestycji, przy czym przyznane dofinansowanie nie może przekroczyć kwoty 4 tys. zł w Skoczowie i 7,5 tys. zł w Zebrzydowicach. Wysokość dotacji ustalana jest indywidualnie w oparciu o faktycznie poniesione koszty.

W Skoczowie nabór wniosków startuje już 2 marca o godzinie 7:30. Szczegóły na stronie Gminy Skoczów: http://www.skoczow.pl/page/88,aktualnosci.html?id=3410 

W Zebrzydowicach wnioski można składać od 10 do 28 lutego. Szczegóły na stronie Gminy Zebrzydowice: https://www.zebrzydowice.pl/strona-539-nabor_wnioskow_wymiana_kotlow_c_o_w.html

Jak wypełnić wniosek?

Wniosek można złożyć osobiście w odpowiednim urzędzie gminy lub urzędzie miasta, pocztą, bądź też korzystając z platformy ePUAP i SEKAP.

We wniosku o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła w ramach ograniczania niskiej emisji należy uwzględnić dane wnioskodawcy, informacje na temat nieruchomości, charakterystykę planowanego zadania (w tym rodzaj planowanego do zakupu i zainstalowania pieca) i planowany termin realizacji. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, wnioskodawca zobowiązany jest dostarczyć wykaz dokumentów, w tym fakturę VAT lub rachunek na zakup nowego źródła ciepła wystawione na wnioskodawcę.  Aby zapewnić sobie komplet niezbędnych dokumentów warto już teraz podjąć rozmowy z profesjonalną firmą instalacyjną. Jedną z firm o ugruntowanej pozycji na Śląsku Cieszyńskim jest Instal Greń ze Skoczowa.

Sprawdzona firma instalacyjna z regionu

Firma instalacyjna Instal Greń działająca od 1979 roku specjalizuje się w realizacji wszystkich instalacji wewnętrznych. Przez lata aktywności na rynku instalacyjnym wykonaliśmy instalacje dla około 1500 gospodarstw domowych na terenie całego województwa śląskiego a także wiele projektów w obiektach użyteczności publicznej. Działamy kompleksowo, aby zaspokoić potrzeby inwestorów, zapewniamy nadzór projektanta i kierownika budowy, korzystamy z wieloletniego doświadczenia naszych hydraulików.

Powodem, dla którego warto postawić na Instal Greń jest nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale także wykonywanie dowolnej inwestycji w bardzo konkurencyjnej cenie. Od 1994 prowadzimy także własną hurtownię instalacyjną, co zapewnia nam kompleksowe zaopatrzenie w sprawdzone materiały. Instal Greń jest autoryzowanym partnerem handlowym Buderus, a także dystrybutorem m.in. takich marek, jak: Beretta, Prandelli, KAN-therm, Korado, Dyka, Invena, Termix.

Firma Instal Greń pomaga również w wypełnianiu wniosków Rządowego Programy "Czyste Powietrze", który wspiera termomodernizację budynków jednorodzinnych. Korzystając z programu można otrzymać dofinansowanie do 90% poniesionych kosztów, a maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tys.zł.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

INSTAL GREŃ

 Skoczów ul. Fabryczna 9  tel 33 853 44 99

Górki Wielkie ul. Zofii Kossak 32 tel 33 853 96 11

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: